INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Dni Petržalky majú už sedemnásť

Dni Petržalky majú už sedemnásť

Leto je oficiálne otvorené, máme za sebou najväčšiu petržalskú párty. Verili by ste že tento rok už mala sladkých sedemnásť? Príjemné počasie, skvelá hudba, dobrá nálada – také boli Dni Petržalky 2014.

Už od desiatej doobeda sa deti mohli vyšantiť na kolotočoch, zúčastniť sa tvorivého čítania s pánom Mrkvičkom, prejaviť svoj talent pri kreslení či zadržiavať dych pri napínavom bábkovom divadielku. A komu sa nechcelo, mohol sa posadiť pred malé pódium a nechať sa zabávať tanečnými vystúpeniami petržalských detí a Strýkom Baltazárom, ktorý vymýšľal minisúťaže a bavil deti s kúzelníkom Samom až do popoludnia.

bábkové divadlo

Rodičia menších detí relaxovali v oddychovom kútiku na tulivakoch, kým drobizg sa hašteril o obrie látkové kocky na interaktívnom mini ihrisku.

tuli vaky relax

Medzi sprievodnými podujatiami nechýbala obľúbená burza kníh, stánky tradičných remesiel s ručne vyrábaným tovarom ale aj množstvo čačiek-mačiek pre deti (a pohroma pre rodičovské peňaženky). Zasýtiť sa dalo tradičnou ponukou cigánskych, mäsových žemlí a ochutnať ste mohli aj čerstvo upražené zemiakové čipsy na špajdli. Na svoje si prišli aj mlsné jazyky napríklad pri francúzskych palacinkách.

guláš
Najlepší guláš sa varil v tomto hrnci

A kým sa návštevníci zabávali a korzovali s cukrovou vatou po závodisku, pri kotloch s gulášom sa potili súťažné tímy a cukrárky pripravovali na ochutnávku domáce mahuľové koláče. Obe jedlá hodnotila porota v zložení Martin Miškov (zastupca starostu), Viliam Donth (profesionálny kuchár), Augustín Arnold (petržalský poslanec) a víťaznými ingredienciami boli napokon čerstvo nastrúhaný chren a tvarohová plnka. Cenu víťazov si teda za guláš odniesol tím Aktívny Petržalčan a za svoj osviežujúci mahuľový cheesecake Jana Malaga (recept nájdete TU).

marhuľový koláč
Víťazný marhuľový koláč Jany Malaga

Zatiaľ sa kúsok ďalej konala súťaž o najkrajšieho petržalského orieška. Vybrať nebolo vôbec jednoduché, to chápe každý kto vie oceniť šibalský pôvab tvz. pouličných mixov. Hoci víťazom bol napokon dvojročný útulkáč Chilli Márie Oborilovej a Tomáša Gaža, hračky, pamlsky a najmä sáčky na psí odpad si odniesli všetci súťažiaci psíci.

víťazná Chilli s majiteľkou
víťazná Chilli s majiteľkou

Po skončení súťaží a oceňovania z malého pódia zaznela hudba a spev seniorského súboru Petržalčanka. Dámy v slušivých krojoch už sú skúsenými účinkujúcimi a to že spievajú pre radosť bolo na ich vystúpení poznať.

Spievajúce Petržalčanky
Spievajúce Petržalčanky

K večeru už pred hlavným pódiom vládla pikniková nálada, ľudia rozložení v tráve sa vyhrievali na slniečku a vychutnávali si hudobnú ponuku profesionálnych aj amatérskych hudobníkov. Keď už sme pri amatéroch, ich súťaž vyhrali dve sympatické kočky s kapelou Genius locci. Nejedná sa o preklep, chyba je zámerná.

Genius Locci
Genius Locci

Ela Kisová: „Keď sme boli so sestrou Máriou malé, mysleli sme že sa to takto píše a keď sme neskôr zistili, že nie, povedali sme si že aj nedokonalosť má svoj pôvab a dali sme si to ako názov skupiny. Zároveň sme dve sestry, takže aj preto to zdvojené písmenko. Na ich veľmi príjemnom a prudko počúvateľnom hudobnom prejave by ste nespoznali, že spev nikdy neštudovali, hoci je ich láskou už od malička. Víťazkami súťaže amatérskych skupín sa stali po tom, čo ich povzbudil úspech ich koncertu v jednom z petržalských „kulturákov“ a ony sa osmelili prihlásiť.

ľudia na DP 2014

Kým prejdeme k hlavným hviezdam programu, musíme spomenúť moderátora Sajfu, ktorý ľudí naozaj bavil, bol spontánny, početné publikum ochotne reagovalo na jeho hravé výzvy a dokonca i z prípadu dieťaťa, ktoré hľadalo rodičov spravil úsmevnú a nestresujúcu záležitosť. A potom už netrpezlivo očakávaný Peter Bič Projekt, Jana Kirschner Band, Polemic a na záver Jano Baláž a Vašo Patejdl a najlepšími pesničkami od Elánu. Takááá ako dávno si chcel – znelo tú noc petržalským závodiskom a keď by ste otočili hlavu k publiku, videli by ste že spievajú všetci a mnohí z nich spomínajú aké to bolo keď mali aj oni sladkých sedemnásť. Fascinujúci ohňostroj už bol bodkou za najlepšou petržalskou žúrkou.

P1040159

Tohto ročné Dni Petržalky sa naozaj vydarili, skvelú atmosféru potvrdzuje množstvo ľudí, ktorí si ich nenechali ujsť. Vďaka patrí organizátorom z petržalskému úradu a pracovníčkam a pracovníkom KZP, ktoré sa postarali, aby všetko bežalo hladko.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky