INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalský „jazzík“

Petržalský „jazzík“

Jazzové hity  zneli  v Petržalke pravidelne už od roku 1991 a budú znieť aj dnes. Hudobný štýl, ktorý je v rebríčku popularity niekde inde, ako komerčný pop či rock, má v Petržalke dlhodobejšiu tradíciu. Pripravovaný festival sľubuje pestrú paletu jazzových odtieňov aj širokú, vekovú škálu ich interpretov.

V tomto roku sa bude konať už osemnásty ročník festivalu PET JAZZ. Jazzové festivaly či koncerty sa pravidelne konali v Petržalke už od roku 1991.  Aj súčasnosti sa na tradíciu podarilo nadviazať a dnes je PET JAZZ popredným hudobným podujatím prezentujúcim jazz, ale aj funky, ako niečo, čo jednoznačne do hudby patrí a má aj skvelých interpretov.

„Festival sa snaží o podporu jazzu ako menšinového žánru a o vytvorenie stabilného zázemia na prezentáciu mladých jazzových umelcov zo Slovenska i zahraničia,“ konkretizuje Alexandra Illéšová z Kultúrnych zariadení Petržalky.

Ako ďalej uvádza, tento rok sa bude niesť symbolicky v duchu „osláv dospelosti.“ „Rozhodli sme, že práve takéto výročie je ideálnou príležitosťou, kedy môžeme prepojiť staršiu, strednú a mladšiu generáciu slovenského jazzu,“ dopĺňa Illéšová.

Mladších bude reprezentovať MILOŠ BIHARY & JAZZ FUNK BROTHERS. Mostíkom medzi tými neskôr a skôr narodenými bude zvučné meno Petra Lipu s kapelou PETER LIPA & BAND. Prepojenie uzavrie Gabriel Jonáš , ktorý má skúsenosti dokonca aj s newyorskou muzikantskou scénou. Predstaví sa so zoskupením GABRIEL JONÁŠ QUINTET.

PEZZ JAZZ 2018 spustí svoje rytmy 23. mája od 19. hodiny v Klube za Zrkadlom, v Dome kultúry Zrkadlový háj.  Festival sa teší podpore aj zo strany Fondu na podporu umenia, ktorý je zároveň aj hlavným partnerom podujatia. Vstupenky nájdete nielen v pokladniciach Kultúrnych zariadení Petržalky, ale aj v sieti Ticketportal.  Všetky festivalové aktuality sú dostupné na www.kzp.sk.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky