INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Lády: O víťazstve Slovana rozhodla väčšia efektivita

Lády: O víťazstve Slovana rozhodla väčšia efektivita

V šlágri 24. kola III. futbalovej ligy Slovan B zdolal najtesnejším rozdielom FC Petržalka a zároveň mu pripravil prvú prehru v súťaži. O malom bratislavskom derby sme sa porozprávali s najlepším strelcom Petržalky, Františkom Ládym, ktorý prišiel na pravý breh Dunaja práve zo Slovana.  

o Aké je vaše hodnotenie tohto derby?

– Zápas sa podľa mňa musel divákom, obidve mužstvá ukázali dobrú hru a kvalitu. O víťazstve Slovana rozhodla väčšia efektivita v zakončení, lebo v druhom polčase nám z jedinej šance dal gól. Na druhej strane náš útočník Maco nevyužil dve výborné gólové možnosti, takže domáci dosiahli šťastné víťazstvo. Priebehu derby by lepšie zodpovedal nerozhodný výsledok.

o Ako ste vnímali fakt, že ste boli na ihrisku Slovana B prvý raz ako jeho súper?

– Už keď som vlani v lete zo Slovana prestúpil do Petržalky, tak som sa tešil, že odohrám proti belasým zaujímavý dvojzápas a znova prídem na ihrisko do Prievozu. Tak sa aj stalo.

o V čom bola iná príprava na zápas v porovnaní s prípravou na jesenný súboj v Petržalke?

– V podstate príprava bola rovnaká, ako na každý iný zápas. Samozrejme, vedeli sme proti akej kvalite nastúpime, predpokladali sme tiež, že Slovan využije aj niektorých hráčov z ,,áčka“. Veľmi sme chceli uspieť aj v tomto derby, žiaľ, nepodarilo sa nám to. Naďalej sme však na prvom mieste a preto myslíme na ďalšie víťazstvá.

o Slovan B má výhodu v tom, že môže aj v III. lige použiť viacerých hráčov z ligového A-tímu. Proti Petržalke nasadil piatich na čele s exreprezentantmi Salátom a Vittekom. Čo si o tom myslíte?

– Vedeli sme o tom, že súper sa posilní o hráčov z prvého mužstva. Saláta a Vittek priniesli do neho viac skúseností a kvality, takže ostatným mladým futbalistom Slovana sa určite lepšie hralo. My sme si to však nejako nevšímali, v prvom rade sme sa pozerali na seba.

o Pre vás, ale aj pre niektorých ďalších, ktorí ste v minulosti pôsobili v Slovane, bolo toto derby špeciálne. Aj ste sa pred ním podpichovali s hráčmi belasých?

– Boli tam nejaké hecovačky, hlavne zo strany nášho spoluhráča Majerčáka, osobne som však v kontakte s nikým nebol. Pred takýmto derby podpichovačky patria k tomu.

o Už túto stredu ste doma hrali s posledným ŠK Svätý Jur a od vás sa čakalo iba presvedčivé víťazstvo…

– Hneď po zápase nám tréner Balázs Borbély povedal, aby sme zdvihli hlavy a z tejto prehry sa otriasli a poučili. Patria k futbalu, proti Juru sme od začiatku zápasu išli za tromi bodmi.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky