INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Jokerit má smelé plány

Jokerit má smelé plány

Hokejbalový klub Jokerit Petržalka funguje od mája 2000 a za ten čas sa vypracoval medzi dôstojných reprezentantov najväčšej mestskej časti na Slovensku. S manažérom Jokeritu Andrejom Augustínom sme sa porozprávali nielen o celej uplynulej extraligovej sezóne, ale aj o blízkej budúcnosti. 

o Aká bola z vášho pohľadu táto sezóna, prečo ste do play-off postúpili až v hodine dvanástej?       

– Sezóna bola z našej strany veľmi kolísavá, striedali sme výborné výkony so slabými a podľa toho vyzeral aj náš bodový zisk. Po jeseni sme mali 22 bodov , za normálnych okolností sme rátali s tým, že nám na play-off bude stačiť 28 bodov, mali sme pred sebou ešte sedem zápasov, ale len dva doma. Nakoniec sme sa triasli do poslednej sekundy a do play-off sme postúpili na úkor LG. Myslím si však , že zaslúžene. Hlavne na konci jesene a aj na jar sme hrali dobrý hokejbal. Nakoniec na jar sme prehrali päť zo siedmich duelov. Lenže štyri tieto prehry boli len o gól. A dokázali sme doma poraziť majstra z Nitry a vonku silný Martin, ktorý je už vo finále.

o  Zatiaľ ste brány štvrťfinále play- off (trikrát po sebe) ani raz neprekročili, podarí sa vám to v budúcej sezóne?

– Verím, že si vytvoríme lepšiu pozíciu. Vždy máme silný žreb, narazíme na tímy, ktoré buď postúpia do finále, alebo získajú majstrovský titul. Skalica bola tento rok veľmi silná, my sme zapracovali aj mladých hráčov a pre nich to boli skvelé skúsenosti. Verím, že to všetko zúročíme už o rok.

o Ste veľmi aktívni aj na poli marketingu a s veľkým ohlasom sa stretol aj zápas Jokeritu s Nitrou pod názvom Zimná hokejbalová klasika EUBA. Zorganizujete takéto stretnutie aj o rok?

– Určite nad niečím takým premýšľame. Teší ma, že sa nám podarilo ako prvému klubu v hokejbale vôbec otvoriť elektronický fanshop. Nájdete ho na stránke www.forfan.sk. Okrem toho sme na Ekonomickej univerzite zriadili aj televíziu pod názvom JOKERIT TV, ktorá je študentskou televíziou a nájdete ju na facebookovej stránke Jokerit TV. Za necelý mesiac máme skvelú sledovanosť , niektoré naše videá vidí aj viac ako 8 000 ľudí. Prinášame všetko zaujímavé pre študentov a mladých ľudí z univerzitného aj zákulisného života. A rovnako aj zo sveta športu. Budúci rok by sme chceli usporiadať poriadnu hokejbalovú šou. Uvidíme, či sa nám to podarí.

o Ktorí hráči boli najväčšími ťahúňmi a ktorí z nováčikov    ukázali najviac talentu?

– Som spokojný so všetkými mladými hráčmi. Martin Chudý,  Jozef Metzner aj Andrej Hollosy veľmi dobre naskočili do obranných radov. Okrem nich sme zapracovali do kádra aj Braňa Šúpola, ktorý debutoval v extralige v zápase proti Nitre ako 16-ročný! Je to veľký talent, musí na sebe pracovať rovnako ako ostatní. V útoku môže byť prínosom Lukáš Kurtín a aj jeho brat Dušan. Potešil ma návrat Andreja Letka do bránky, máme tam teraz naozaj silnú dvojicu, pretože Stano Oboril sa zlepšuje každý rok. Mužstvo skvelo ťahal Robo Kováč, je to skutočný líder, neudržateľný bol Miro Božík, je to najrýchlejší a najodolnejší hráč ligy a ostatní si zahrali svoj štandard. Ak však chceme ísť vyššie , musíme sa všetci zlepšiť a tvrdo pracovať. Liga je veľmi silná.

o Kedy  začnete s letnou prípravou a na čo sa v nej zameriate?

Prihlásili sme sa tento rok aj do Bratislavského pohára, je to také spestrenie, uvidíme, dokedy tam zotrváme, určite sme favorit. Berieme to však skôr ako zábavu po sezó Oficiálnu prípravu začneme vauguste, mesiac a pol pred ligou. Okrem toho pôjdeme určite aj na turnaje. Prvoradou úlohou je teraz posilniť káder a finančne zabezpečiť klub. Okrem toho chceme pokračovať v práci s mládežou, mali sme tento rok prvýkrát B tím pod názvom Jokerit Juniors v mužskej ZHBL a ukázalo sa, že je to skvelá vec. Hľadáme v Petržalke aj základnú školu, s ktorou by sme spolupracovali na úrovni U10, U12 a U14 a tiež hľadáme aj priestory pre naše zázemie.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky