INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Na Vyšehradskú dostaneme 400-tisíc eur

Na Vyšehradskú dostaneme 400-tisíc eur

Výborná správa prišla pred pár dňami z ministerstva školstva. V rámci projektu zameraného na rozširovanie kapacít materských škôl dostane Petržalka 400-tisíc eur na rekonštrukciu MŠ na Vyšehradskej ulici. „Koncom minulého roka vláda schválila dotačnú schému na rekonštrukcie školských budov. Vtedy ma veľmi potešilo, že v tomto dokumente sme boli uvedení ako príklad dobrej praxe, nakoľko naše opatrenia boli vzorom pre komplexné riešenia. Dnes je moja radosť ešte väčšia, nakoľko náš projekt bol rezortom školstva finančne podporený v maximálnej výške,“ skonštatoval starosta Vladimír Bajan.
bajan, fico
Do Petržalky prišli túto dobrú správu oznámiť predseda vlády SR Robert Fico a minister školstva Juraj Draxler. Podľa slov petržalského starostu bude teraz mestská časť čakať na oficiálne potvrdenie tejto správy ministerstvom, pričom už pokračuje v konkrétnych aktivitách na spomínanej materskej škole. „Súbežne so žiadosťou o dotáciu sme začali so spracovaním projektovej dokumentácie. Ideme ďalej, tak, aby sme v roku 2016 mohli ponúknuť najmenším Petržalčanom nové útulné školské prostredie,“ dodal Vladimír Bajan. Okrem toho po spresnení sumy, potrebnej na celkovú rekonštrukciu budovy, ktorá sa odhaduje na viac ako 1 milión eur, musí samospráva rozhodnúť aj o tom, z akých zdrojov zabezpečí ďalšie financie.

MŠ Vyšehradská

Žiadatelia si rozdelia sumu desať miliónov eur. Celkovo sa ich o dotáciu uchádzalo okolo 430, pričom celkovo bolo podporených 113 žiadateľov.

  • lucia

    Tato budova skolky vypada ako najviac zdevastovana budova byvalej MS v petrzalke zo vsetkych budov. Viac ako milion eur sa investuje do rekonstrukcie… Nedalo sa ziadat od mesta menej zdevastovane budovy do spravy a tie dat do poriadku? Za tolko penazi sa snad mohli aj dve skolky zrekonstruovat. Ako je fajn, ze pribudne dalsia skolka, ale ufff, za taku sumu penazi? Zaroven nechaprm, preco podpisujete stavby novych domov bez toho, ze sa zaviazu postavit napr aj MS, ktoru daju do uzivania petrzalke, nielen nejaky priestor na odlozenie deti, ktory bude sukromny.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky