INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Posledný májový víkend nevarte – príďte na Gurmán Fest Bratislava

Posledný májový víkend nevarte – príďte na Gurmán Fest Bratislava

Najväčší festival kvalitnej gastronómie na Slovensku Gurmán Fest bude tento rok na novom mieste – na Dostihovej dráhe v bratislavskej Petržalke pre väčší komfort návštevníkov aj kuchárov. Aj toho roku – tak ako v predošlých ročníkoch – sa na ňom predstavia najkvalitnejšie slovenské reštaurácie. Pripravený je atraktívny program s množstvom noviniek. Petržalka bude hostiť michelinovských šéfkuchárov a návštevníci ochutnajú jedlá TOP šéfkuchárov zo Slovenska, Česka, Francúzska, Nemecka, Talianska, Holandska, Srí Lanky, Thajska a Španielska. Jednou z tohtoročných noviniek je aj predpredaj vstupeniek. Na stránke www.gurmanfestbratislava.sk/vstupenky ich dostanú záujemcovia o dve eurá lacnejšie ako priamo na mieste. Navyše z tých, ktorí si kúpia vstupenky v predpredaji, organizátori vyžrebujú výhercu výletu do michelinovej reštaurácie pre 2 osoby alebo nového majiteľa záhradného grilu Big Green Egg.

Začíname v piatok 30.5. o 12.h a do nedeľného večera je pripravený bohatý program. Na hlavnom pódiu – Electrolux Divadlo šéfkuchárov budú už v prvý deň od 14:00 v priamom prenose variť najlepší šéfkuchári. O 18:00 predvedie cukrársku šou popredná cukrárka a vydavateľka kníh o pečení Jožka Zaukolcová. Nemali by ste si nechať ujsť Michala Konráda – šéfkuchára FOU ZOO (prémiovej reštaurácie roka 2012), ktorý sa predstaví o 19:00. V programe nebudú chýbať ani barmanská šou, škola varenia, či koncert.

gurman fest

Sobotný program je mimoriadne bohatý na osobnosti gurmánskeho sveta. Veľkú šou víťaza Gurmán Award 2007 Igora Čehyho z Modry zažijete od 13.h. Potom sa môžete v priamom prenose od 17.30 pozrieť, ako varí Jaroslav Žídek – 3 násobný kuchár roka a držiteľ 2 vidličiek, známy z televíznych programov Áno šéfe a Nebíčko v papuľke. Ak vám bude málo, od 19:00 sa predstaví Antonio Vacca – talian, ktorý varil v mnohých michelinových reštauráciách Európy s jeho Pop up kitchen show, ktorá je najnovší m hitom v Londýne. Ak však máte chuť na niečo sladké, nenechajte si ujsť súťaž osobností a médií v pečení francúzskych palaciniek od 14.h. Zaujať môže aj MATTONI barmanské vystúpenie majstra sveta Petra Pravotiaka.

V nedeľu nebude chýbať tradičná Starostovská džemovačka s Korunným cukrom, ktorý poskytne Korunný cukor želírovací – súťaž starostov mestských častí Bratislavy o najchutnejší džem vlastnej výroby od 13.h. Popoludnie spestrí aj veľká šou Marcela Ihnačáka – známeho šéfkuchára a propagátora dobrého varenia, ktorý po vystúpení bude mať autogramiádu. Variť na hlavnom pódiu v nedeľu bude aj Marián Filo z Chateau Čereňany. Z Ázie príde predstaviť tradičnú kuchyňu Yoshimi Usui, známa z vlastnej kuchárskej šou v Japonsku.

Počas šiesteho ročníka je pripravený program na 4 pódiách. Po minuloročnej premiére opakujeme aj mimoriadne obľúbený projekt – malé pódium pre 16 divákov La Patisserie, kde sa budú každý deň striedať tí najlepší cukrári a majstri dezertov z celého Slovenska. Dozviete sa z prvej ruky ako pracovať s čokoládou, ako upiecť pravú ťahanú štrúdľu či ozdobiť slávnostnú tortu. Okrem zmeny miesta a možnosti predpredaja však 6. ročník festivalu prináša aj ďalšie novinky. Tento rok sme pripravili aj Detský stan – Detičkovo, kde môžu deti aj ich rodičia prežiť atraktívny trojdňový Deň detí. Po celý čas budú mať k dispozícii workshopy, tvorivé dielne Da Vinci, Detskú školu varenia, súťaže, Rauch detskú barmanskú školu miešaných nápojov a baviť ich bude aj smiešny šašo.

Nezabudnite teda – posledný májový víkend nevarte! Prestreli sme pre vás na Dostihovej dráhe v Petržalke.

www.GurmanFestBratislava.sk

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky