INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

MŠK Iskra vstúpil do jari vo veľkom štýle

MŠK Iskra vstúpil do jari vo veľkom štýle

Futbalový klub MŠK Iskra Petržalka s ôsmimi mužstvami je už v plnej permanencii v jarnej časti tohto ročníka. Ako si počínajú a čo je nové v tomto klube,  tom sme sa porozprávali s jeho bývalým hráčom, tajomníkom a trénerom mladších žiakov Tomášom Lojdlom (na úvodnej foto).

o Ako vyzerala zimná príprava seniorského mužstva?

–  Začali sme ju 10. januára a celá sa konala v domácich podmienkach na našej umelej tráve pri ZŠ Budatínska. Zorganizovali sme zimný turnaj MŠK Iskra Petržalka za účasti šiestich mužstiev. Skončili sme na druhom mieste za FK Jarovce. Bola to pre nás užitočná previerka, turnaj osviežili aj zahraničné mužstvá z Rajky a Edelstalu. So zimnou prípravou sme boli spokojní, účasť na tréningoch bola síce priemerná, ale tí hráči, ktorí absolvovali dva tréningy v týždni a k tomu ešte prípravný zápas, sú na tom celkom dobre po fyzickej stránke.

o Nastali v tíme nejaké zmeny?

– Káder posilnili traja hráči, Roman Bauer prišiel z ŠK Svätý Jur, Roman Župa z SC Čenkovce a Milan Jakubček z FK Borinka. Prví dvaja hrajú v základnej zostave, sú oporami, Jakubček po zranení nastúpil v  priebehu druhého polčasu proti TJ Jarovce. Musí však ešte dobehnúť kondičné resty. Odišiel iba Libor Petrovič na hosťovanie do ŠK Vrakuňa. Bol to iba náhradník, lebo má už 40 rokov.

o Do jarnej časti ste vstúpili vo veľkom štýle, na čo si trúfate v tomto ročníku?

– Som rád, že aj na jar sme nadviazali na dobré výkony a hlavne výsledky z druhej polovice jesennej časti. Začiatok je vždy veľmi dôležitý, najprv sme doma vyhrali dvakrát 3:1, najprv nad ŠK Hrubý Šúr a potom nad ŠK Malinovo. Boli sme lepší a futbalovejší. Naposledy sme aj do tretice doma boli úspešní, keď sme zdolali TJ Jarovce 2:0. Zatiaľ to bol náš najťažší súper, ale som rád, že ideme v trende, náš dom – náš hrad. Pokiaľ hráči budú k svojim povinnostiam pristupovať zodpovedne a prikloní sa na našu stranu aj športové šťastie, pôjdeme v tabuľke ešte vyššie. Na nováčika by bolo pekné, keby sme skončili na piatom alebo na šiestom mieste. Tréner tímu Ľuboš Lojdl povedal, že po takom šiestom jarnom kole bude tabuľka z nášho pohľadu úplne ináč vyzerať a som rád, že sa to napĺňa.       

o Tak sa zdá, že aj strelecky sa mužstvo chytilo, keď v troch stretnutiach dalo osem gólov…

– Istý čas sme sa strelecky trápili, preto som rád, že sme sa o dosť zlepšili v koncovke. Prínosom je pre nás Samo Župa, ktorý dal v troch zápasoch štyri góly. Je to vďačný typ futbalistu, lebo vie hrať na kraji stredovej formácie, v útoku, má dobré zrýchlenie, pre nás je to dôležitý hráč. Samozrejme, ďalšie góly čakáme aj od Petra Striška, ktorý je najväčšou osobnosťou mužstva.

o  Povedzme si niečo aj o vašich mládežníckych mužstvách, lebo v prvom rade vám ide o výchovu mladej generácie…

– Starší dorast trénuje Štefan Dana. Klobúk dole pred jeho prácou, všetci v klube sa môžeme od tohto skúseného lodivoda stále veľa učiť. Pravda, toto mužstvo trpí na slabšiu dochádzku hráčov na tréningy a zápasy, stále ho dávame dokopy. Problémom je, že niektorí dva-tri roky nehrali, potom sa znova vrátili k futbalu, ale nemajú k nemu potrebný prístup. Mladší dorast pod vedením Rada Kurinu sa pohybuje v strede tabuľky. Veríme, chlapci, ktorí v lete od neho prídu do staršieho dorastu, stabilizujú situáciu, lebo sú zvyknutí na poriadok.

o A ako si počínajú žiaci a prípravkári?

– Starší žiaci sú v tabuľke na tom zle, chceme, aby sa pod vedením nového trénera Petra Livinského zachránili. Mladší žiaci si pod mojou taktovkou dobre počínajú, hrajú kvalitný futbal, urobíme všetko pre to, aby dobre pokračovali vo svojom vývoji. Máme aj mladších žiakov do 12 rokov, toto mužstvo dopĺňame hráčov z prípravky. Dve prípravky sú na treťom mieste. V lete sme otvorili malé umelé ihrisko, ktoré je dostatočne využívané škôlkou a predprípravkou, v tréningovom procese nám veľmi pomohlo.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky