INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Dostihová sezóna odštartovala

Dostihová sezóna odštartovala

„Prichádzam z investičného prostredia a ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka ma oslovilo, či by som sa nepozrel na jeden štátny podnik. To, že ide o Závodisko, som sa dozvedel na poslednú chvíľu,“ priznal Ľuboš Chmelár, nový riaditeľ Závodiska. Od zriaďovateľa má jasnú misiu – znížiť príspevok agrorezortu na chod Závodiska, š.p. Momentálne polovica výnosov podniku pochádza z dotačnej schémy ministerstva, druhú získava vlastnou činnosťou.

„Som tu na to, aby som zháňal peniaze. Do piatich rokov chceme dosiahnuť červenú nulu,“ uviedol nový šéf a priblížil základné stavebné kamene svojej koncepcie: „Stávky, gastronómia, marketing a médiá a dostavenie tribúny. Každý pilier sám o sebe by bol neúčinný, nový biznis model môže fungovať len ich vzájomným prepojením. Naštartovanie všetkých štyroch však chce svoj čas. Niektoré zmeny uvidia návštevníci dostihov už pri otvorení novej sezóny, v prípade iných sa bavíme v horizonte mesiacov až rokov.“

Cena PN – vitaz DOREMI LAFU, majitel HONOR Racing, dz. Jaroslav Linek

Aké novinky teda čakajú na divákov? „Prvé konkrétne zmeny sa udiali v gastro-ponuke, ktorá by mala byť pestrejšia ako po minulé roky. V oblasti stávok presúvame 100% ponuky na systém totalizátor. Chceme predstaviť tipovanie ako jednoduché a zábavné a postupne ho dostať takpovediac do DNA návštevníkov“.

Jarna cena Petrzalky – vitazka (c.7) RAIN MAGNA, majitel KLC SLOVAKIA, dz. Jan Kratochvil

Novinky si mohli diváci vyskúšať už druhú aprílovú nedeľu, ktorá príjemným počasím pozvala na Závodisko v Starom háji početnú divácku návštevu, tešiacu sa na otvorenie dostihovej sezóny 2017. Hlavným, z ponuky ôsmich dostihov, bol 44. ročník Jarnej ceny Petržalky, steeplechase na 3800 metrov, nad ktorým prevzal záštitu starosta Mestskej časti Bratislava-Petržalka Vladimír Bajan. V dostihu zvíťazila  Rain Magna, deväťročná hnedka zo stajne KCL SLOVAKIA, zverenkyňa trénera Jaroslava Brečku, vedená džokejom Janom Kratochvílom. Cenu pre víťazov odovzdal zástupca starostu Ján Bučan.

V Cene Petržalských novín, rovine IV. kategórie na 1700 metrov, nenašiel premožiteľa Doremi Lafu, trojročný hnedák zo stajne HONOR Racing, trénovaný a jazdený džokejom Jaroslavom Línekom. Ceny víťaznému tímu odovzdala za redakciu Silvia Vnenková. K tradičným „petržalským“ cenám tento rok pribudla ešte jedna – Cena KZP. Počas prestávok sa o dobrú náladu starali hudobníci zo skupiny K.S.V. Band.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky