INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Cieľom je vyhrať IV. ligu bez jedinej prehry

Cieľom je vyhrať IV. ligu bez jedinej prehry

Z nových hráčov, ktorí v zime prišli do FC Petržalka akadémia je veľkým prínosom pre vedúce mužstvo IV. ligy 24-ročný Boris Turčák. Odchovanec ŠK Slovan Bratislava si zahral najvyššiu súťaž v MFK Ružomberok, za sebou má už aj zahraničný angažmán v rumunskom Universitatea Kluž, medzitým hrával  v FK Senec, FC Nitra,  ŠKF Sereď a FK Pohronie. Po súboji FCPA – ŠK Šenkvice  (5:0) sme sa s ním porozprávali. 

o Ako hodnotíte doterajšie pôsobenie v FCPA, aký kolektív ste našli v Petržalke?

– Zatiaľ som vcelku spokojný, lebo v siedmich jarných kolách sme päťkrát vyhrali a dvakrát remizovali. Strelil som štyri góly a verím, že v tomto trende budem pokračovať. V Petržalke je super kolektív, v ktorom je radosť pôsobiť.

o FC je suverénnom IV. ligy a s prehľadom vykračuje za postupom do III. ligy. Jednako zatiaľ čo doma vyhrávate vysokým rozdielom, vonku sa na jar dosť trápite, hlavne strelecky, keď dávate väčšinou iba po jednom góle. V čom sú príčiny takých rozdielnych výkonov?

– Doma sme na jar vyhrali všetky tri zápasy so skóre 19:0. Vonku sa nám hrá  horšie aj preto, lebo stretnutia prebiehajú na dosť zlých ihriskách a každý súper sa chce proti Petržalke maximálne vytiahnuť. Je zatiahnutý, bráni zubami-nechtami a pokiaľ nestrelíme rýchly gól, poriadne sa narobíme na dobrý výsledok. Preto treba dať čo najskôr rýchlo gól a potom by sme mali mať zápasy v takej réžii ako na na domácom trávniku.

o Petržalské mužstvo vlani neprehralo ani jeden súťažný zápas a vyzerá to tak, že by ste bez prehry mohli absolvovať aj celý ročník IV. ligy…

– My sme si ako mužstvo pred začiatkom jarnej časti dali za cieľ vyhrať IV. ligu bez jedinej prehry. Nie je to ľahké, ale verím, že toto naše predsavzatie splníme.

o Máte dobrú a tvrdú strelu, nemohli by ste teda častejšie ohrozovať súperových brankárov?

– V zakončení mám rezervy, musím zlepšiť streleckú efektivitu, dávať viac gólov a zároveň aj na ne prihrať. Dúfam, že v ďalších zápasoch sa gólovo viac presadím.

o Na čele máte dostatočný náskok pred druhým SFC Kalinkovo, kedy podľa vás FC definitívne spečatí postup do III. ligy a čo hovoríte na fanúšikov?

–  V 26. kole  hostíme SFC Kalinkovo a keď ho porazíme, tak som presvedčený, že už vtedy sa rozhodne o našom postupe do III. ligy. V Petržalke som vyrastal, tu aj naďalej bývam, v minulosti som na zápasy chodil za Starý most na zápasy bývalej Artmedie a som veľmi rád, že podobná výborná atmosféra zásluhou našich verných priaznovcov vládne aj na novom štadióne v Ovsišti.

o Aké sú vaše najbližšie plány, ostanete v Petržalke aj v ďalšej sezóne, alebo dáte prednosť nejakej lepšej ponuke?

Odpoviem na túto otázku otvorene. Doteraz som hrával iba I. a II. ligu, ak by teda prišla ponuka z týchto súťaží, tak by som sa chcel posunúť znova vyššie vo svojej kariére. Petržalke som prišiel pomôcť, tak sme sa dohodli, moja budúcnosť je otvorená, nevylučujem ani to, že v FC zostanem aj v ďalšej sezóne.    

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky