INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Bežali aj Petržalčania

Bežali aj Petržalčania

Po sprevádzkovaní Starého mosta v minulom roku bola do trasy Bratislavského maratónu znovu zaradená aj Petržalka. Tentoraz sa bežalo cez Sad Janka Krála, čím sa skrátila trasa v  Ružinove. „Ružinovská trasa bola veľmi dlhá a monotónna,“ hovorí Eduard Demel, poslanec BSK za Petržalku z OZ My sme Petržalka, ktorý je zároveň pravidelným účastníkom maratónov a behov.

„Beh cez Sad Janka Kráľa príjemne spestril  zážitok z pretekov, čo určite ocenilo veľa bežcov, nehovoriac o krásnom jarnom počasí, ktoré nás sprevádzalo počas celého dňa. Užili si ho nielen bežci, ale aj rodinní príslušníci a fanúšikovia športu, ktorí ich neustále povzbudzovali pri trati,“ dodáva Eduard Demel. Bratislavský maratón oslávil tento rok 12. výročie  a stále sa teší väčšej obľube nielen bežcov, ale aj širokej verejnosti. Patrí medzi dva slovenské maratóny zaradené do oficiálneho kalendára AIMS, čo láka do Bratislavy množstvo bežcov zo všetkých kútov sveta.

Tí, ktorí sa neodhodlali na maratón, majú možnosť zabehnúť si aj kratšie trate. „Na Petržalke je pozitívne to, že tu existuje viacero príležitostí na aktívny relax. Okolie Lužných lesov, Draždiak, Chorvátske rameno sú na to ideálne. Rád sa zapájam aj do behov, ktoré spájajú pohyb s dobrou myšlienkou. Naposledy to tak bolo na GAIA Run-e, kde sme spolu s ďalšími bežcami a vodáckymi klubmi vyzbierali niekoľko vriec odpadkov na nábreží Dunaja,“ hovorí Eduard Demel. Príležitostí na pohyb je dosť, niekedy len k tomu treba pevnú vôľu a otvorené oči.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.