INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Kvalita je dôležitejšia ako rýchlosť

Kvalita je dôležitejšia ako rýchlosť

O tom, ako pokračuje proces spustenia prevádzky plavárne sme sa porozprávali s manažérkou Editou Širillovou, ktorá – ako nám prezradila – sa sama nevie dočkať jej otvorenia. Ako manažérka však vie, že bez niektorých krokov neurobí tie ďalšie. 

Takže najprv si povedzme, čo všetko už máme za sebou…

V podstate máme za sebou celú projektovú prípravu vrátane verejnej súťaže a samotnú výstavbu. Stavebné práce mali byť dokončené v apríli 2015, v skutočnosti bola stavba hotová v septembri 2015. Štvormesačné zdržanie nebolo zapríčinené zo strany mestskej časti. Prvý posun v plánovaných termínoch spôsobil nesúlad medzi výkresmi a trasovaním verejného vodovodu, čo stavebník zistil až pri výkopových prácach. Pri nich tiež narazil aj na starú nezakreslenú kanalizáciu, ktorú musel odstrániť a následne terén zhutniť, čo spôsobilo ďalšie zdržanie. A posledné zdržanie zapríčinilo spevňovanie interiérových stĺpov.

Čo sa deje v prvej petržalskej plavárni dnes?

Momentálne ešte prebieha kolaudačné konanie, ktoré je u stavieb tohto typu oveľa náročnejšie, než povedzme pri rodinných či bytových domoch. V súčasnosti sa už odstraňujú posledné chybičky krásy, aby sa mohla spustiť skúšobná prevádzka plavárne.  Finišujeme s prípravou návrhu cenníka služieb, organizačnej štruktúry plavárne, ekonomického modelu či prevádzkového poriadku a s ostatnými formálnymi náležitosťami, ktoré sú podmienkou štartu. Rada by som zdôraznila, že nejde o beh na čas, ale ide nám aj o kvalitu tak, aby plaváreň naozaj mohla slúžiť Petržalčanom, aby v nej nevznikali žiadne zbytočné komplikácie či výpadky prevádzky len preto, že sme niečo podcenili.

Ešte stále sa môžu uchádzači hlásiť na novovzniknuté pozície. Koľko ľudí tu vlastne nájde prácu?

Plaváreň zamestná približne 20 zamestnancov, ktorí budú pracovať ako plavčíci, upratovačky, obsluha sáun, pokladník – informátor a tiež technické zázemie – údržba. Do dnešného dňa prejavilo záujem 302 uchádzačov na všetky spomínané pozície. Prihlásili sa ľudia rôznych vekových kategórii so zaujímavými doterajšími pracovnými skúsenosťami, môžeme si vyberať. Práve sme oslovili adeptov na prevádzkarov, s ktorými robíme osobné pohovory. Nasledovať  budú plavčíci atď.

Plavární je v Bratislave zúfalo málo. Bude tá petržalská určená len pre rekreačných plavcov?

O našu plaváreň prejavilo záujem niekoľko športových klubov, ktoré ju chcú využívať v rámci svojich tréningov, ale aj školy plávania a potápania. Radi by sme v rámci prevádzky plavárne poskytovali aj zaujímavý program pre širokú verejnosť, zvažujeme plávanie seniorov, pre budúce mamičky, mamičky po pôrode, pre mamičky s deťmi, ale tiež rôzne aktivity pre pravidelných plavcov.

 • Akafu

  Aspon nejaky naznak terminu otvorenia by nebol?

  • Michaela Dobrikova

   Dobrý deň, žiaľ nemáme z úradu bližšie info. Iba že by plaváreň MOŽNO mohli otvoriť začiatkom leta, MOŽNO v júni.

   • Jana

    Pani Dobrikova,
    od Vašeho posledného statusu už uplynuli 2 mesiace. Je koniec júna, po otvorení plavárne ani vidu ani slychu. Dajte nejaké nové „MOŽNO“…
    Už začínám pochybovať, že sa dožijem otvorenia tejto plavárne. Ale som si istá, že keby sa zbúrala a začal sa tam stavať 25-poschodový bytový komplex, tak prví nájomníci sa do neho sťahujú o rok.

    • Michaela Dobrikova

     Dobrý deň, veľmi rada by som zverejnila termín otvorenia plavárne. Čakám naň rovnako netrpezlivo. Žiaľ, nik z kompetentných na miestnom úrade ho vraj nevie.

  • Jaroslav Kostial

   Táto otázka nemá veľký význam, lebo odpoveď je vždy neurčitá a nič nehovoriaca napríklad „až vo februári 2016“ alebo „v jarných mesiacoch“. Sme na Slovensku, treba len počkať a vydržať, lebo vždy sa nájde niečo, čo spomalí otvorenie (kolaudácia, zostavenie cenníka, byrokracia, výberové konania, letné dovolenky…). Podľa mňa je úspech, že sa niečo také ako plaváreň schválilo a postavilo, kľudne tam mohla byť 25-poschodová novostavba alebo iná, obyvateľom „prospešná“ stavba. Som optimista a verím, že sa otvorí tento rok.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky