INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalské štrnky-brnky s Májou Velšicovou a hosťami.  Úsmev nás všetkých spája

Petržalské štrnky-brnky s Májou Velšicovou a hosťami. Úsmev nás všetkých spája

Umelecká agentúra LECA production v spolupráci s legendárnou herečkou a speváčkou Májou Velšicovou vytvorili nový formát s hravým názvom Prešporské štrnky brnky. Projekt začali realizovať vlani v lete pod holým nebom na Hviezdoslavovom námestí a počas zimných mesiacov sa podujatia odohrávajú v legendárnom hoteli Carlton. Projekt má za cieľ ľudí zbližovať, zabaviť, ale aj poučiť, ale najmä priniesť niekoľko pekných okamihov, aby sa najmä tí skôr narodení necítili osamelo a smutne. Prešporské štrnky-brnky sa stretávajú s veľkým záujmom verejnosti a konajú sa v pravidelnej periodicite raz do mesiaca. Po vzore zo Starého Mesta sa organizátori rozhodli putovať s projektom po všetkých sedemnástich mestských častiach hlavného mesta. V apríli prišiel rad na Petržalku, kde sa podujatie uskutoční 23. apríla pod záštitou starostu Vladimíra Bajana v DK Zrkadlový háj. Pri tejto príležitosti sme hlavnú aktérku Máju Velšicovú požiadali o rozhovor.

Pani Mája, ako vznikol názov štrnky-brnky?

– Rozmýšľala som o takom názve, ktorý by naznačil čosi o obsahu projektu. Hravom, pozitívnom stretnutí ľudí, ktorí majú radi pekné piesne, túžia sa niečo nové dozvedieť, pousmiať sa a vôbec tešiť sa z toho, že ak nechcem samotu, mám kam ísť a potešiť svoju dušu. Človek je od prírody tvor spoločenský a kultúra je tu preto, aby mu pomáhala. V Bratislavskej hymne, ktorú som napísala, to vysvetľuje rieka Morava, ktorá sa úctivo vlieva do veľkého Dunaja a pritom akoby mu láskavým žblnkaním posielala také štrnky-brnky, lebo ich má Dunaj rád.

Čo je cieľom projektu?

– Už som to čiastočne naznačila. Snažíme sa napĺňať prirodzené očakávanie divákov. Vytvoriť v prvom rade sviatočný a nie každodenný pocit. Nie v poslednom rade dať pocítiť divákovi, že je pre nás dôležitý, že urobíme všetko preto, aby sa s nami dobre cítil. Vyberáme zaujímavých hostí, väčšinou osobnosti, ktoré majú k tej-ktorej bratislavskej časti blízko a čo je hlavné, urobiť s nimi zaujímavý rozhovor. Všetko neprezradím, aby divák prišiel na naše stretnutia aj s istou dávkou zvedavosti.

Kde všade ste už tieto podujatia odohrali?

– Navštívili sme zatiaľ tri mestské časti Bratislavy. Petržalka je najväčšia, a teda aj dôležitá mestská časť, na ktorej nám zvlášť záleží. Preto sme si dali záležať aj na výbere hostí i spevákov.

Aký máte vzťah k Petržalke?

– Mnohí Petržalčania to vedia. Aj keď sa dodnes v nej nevyznám geograficky, ľudsky mám k mnohým jej obyvateľom veľmi blízky vzťah. Mnohé podujatia, aj v ktorých neúčinkujem, navštevujem. Obdivujem starostu pána Bajana, že aj napriek nedostatku finančných prostriedkov sa dokáže postarať najmä o svojich seniorov a dokáže im zabezpečiť lacné a dobré stravovanie, čo je pri dnešných nízkych dôchodkoch veľká pomoc.

Máte v pláne pravidelne vystupovať v Petržalke?

– V Starom Meste určite – a či prenesieme kúsok tejto radosti aj do Petržalky, to záleží na ľuďoch, či tento formát prijmú a napokon aj od pána starostu, či uvíta ďalšiu spoluprácu. Bola by som rada, veď tu žije toľko ľudí a byť vonku a zabávať sa niekde v peknom prírodnom prostredí je predsa úžasné a spestrí to život.

Na akých účinkujúcich sa môžu Petržalčania tešiť?

– Nemôžem prezradiť všetkých. Diváci však majú záruku, že spolupracujeme len s tými najlepšími. Zatiaľ prezradím len dve mená, ktoré sú toho zárukou. Sú to speváci Norika Blahová a Miro Švába. K nim pribudnú ďalšie, ale o tom až na podujatí.

Prijmite teda pozvanie na 23. apríla o 17. h do DK Zrkadlový háj na podujatie Petržalské štrnky-brnky – Úsmev nás všetkých spája.

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky