INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Turčák: Naše zámery nám vyšli na sto percent

Turčák: Naše zámery nám vyšli na sto percent

Futbalisti FC Petržalka ostrú jarnú premiéru proti veľkému rivalovi v boji o prvé miesto FC Rohožník zvládli na výbornú. V šlágri 17. kola III. ligy vyhrali rozdielom triedy. O zápase sme sa porozprávali s kapitánom FCP a strelcom prvého gólu  Borisom Turčákom.

o  Aký bol váš pohľad na jeden z jarných vrcholov súťaže?

– Veľmi dôležité pre vývoj zápasu bolo, že sme dali rýchlo prvý gól, potom prišiel druhý a tesne pred prestávkou sme zaznamenali aj tretí zásah v bráne súpera. Druhý polčas už nebol z našej strany taký dobrý ako prvý, celkovo sme však kontrolovali dianie na ihrisku a Rohožníku sme smerom dopredu málo dovolili.

o Pred zápasom ste si asi sotva pomysleli, že už v polčase bude vymaľované?

– Tak to sme vôbec nečakali, hoci sme do stretnutia išli s tým, že na súpera vybehneme a vynasnažíme sa streliť čím skôr prvý gól. Naše zámery nám však vyšli na sto percent a o to ľahšie sa nám potom hralo.

o V čom bol najväčší rozdiel medzi jesenným súbojom v Rohožníku a týmto u vás, v Petržalke?

– V Rohožníku a v Petržalke vládli rozdielne poveternostné podmienky. Na Záhorí sa hralo vo veľkej horúčave, teraz u nás vládla zima, fúkal nepríjemný vietor. Doma sme však na umelej tráve potvrdili našu silu a kvalitu, diktovali sme tempo hry a zaslúžene sme vyhrali. Toto víťazstvo bolo veľmi dôležité, ale ešte nič nie je rozhodnuté, lebo pred sebou máme veľa dôležitých stretnutí.

o Ako hodnotíte výkon mladého Španiela Tina Migueza, ktorý vám pripravil prvý gól a druhý strelil pohotovou hlavičkou?

– Podal solídny výkon, je to veľmi dobrý hráč s veľkou perspektívou. V útoku môže hrať na rôznych pozíciách, sme radi, že máme v mužstve takého šikovného futbalistu.

o Keďže ste vynechali pre zranenie väčšiu časť zimnej prípravy, nepociťovali ste herný a kondičný výpadok?

– Trénoval som iba tri týždne, pomohlo mi aj to, že sme jarnú časť začali o týždeň neskôr. Možno sa na mojej hre nejaký výpadok prejavil, ale som presvedčený, že usilovným tréningom všetko manko dobehnem a rýchlo sa dostanem do potrebnej formy.

o Po zápase celé mužstvo v útrobách štadióna spolu s vedením klubu zagratulovalo legendárnému hlásateľovi Ferkovi Štamberskému k jeho 92. narodeninám. Týmto gestom ste ho dojali až k slzám…

– Pán Štamberský je možno najstarší hlásateľ na svete, je to legenda petržalského futbalu. Ešte keď som bol malý, tak som chodil za Starý most na futbal a odtiaľ som si ho pamätal. Verím, že bude medzi nami čo najdlhšie a bude sa s nami tešiť z pekných úspechov.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky