INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Pre Homolu je to  vrchol

Pre Homolu je to  vrchol

V desaťročnej športovej kariére 23-ročného automobilového pretekára Maťa Homolu nastal výrazný kvalitatívny posun. Stal sa prvým Slovákom, ktorý bude jazdiť v novom seriáli Svetového pohára cestovných vozidiel WTCR s plnou továrenskou podporou. S touto informáciou vyrukoval na tlačovej besede v petržalskej Kant One Arena na stretnutí s médiami.

Seriál sa uskutoční na štyroch kontinentoch – v Afrike, Európe, Amerike a Ázii. Skladá sa z 30 samostatných pretekov, ktoré bude naživo vysielať televízna stanica Eurosport. „Jazdiť budem na bielom automobile Peugeot 308 TCR v belgickom tíme DG Sport Competition, za ktorý som štartoval aj vlani, len s iným autom. Absolvoval som už vo Francúzsku prvé testovacie jazdy, auto veľmi dobre reaguje na všetky zmeny v nastavení, mám z toho veľmi dobrý pocit. Slávnostné otvorenie sezóny sa uskutočnilo v stredu 28. marca v Barcelone, prítomní boli všetci pretekári WTCR. Budem tu absolvovať aj ďalšie predsezónne testy. V mojej kategórii cestovných automobilov sa už vyššie nedá ísť. Ani si to ešte naplno neuvedomujem, je to môj vrchol,“ vraví M. Homola.

Tiež je zaujímavé, že Homola, jeden z najtalentovanejších okruhových jazdcov na Slovensku, práve v tejto petržalskej  hale začal robiť prvé kroky. A podieľa sa tiež na výchove mladých talentov. ,,Venujem sa im tri roky, za ten čas sme už vychovali veľa nádejných jazdcov a ďalší sú tiež na dobrej ceste. V súčasnosti ich máme okolo 25, absolvujú fyzickú prípravu, jazdy na trati, sledujeme ich a snažíme sa im pomôcť v ich raste. Takisto je veľmi dôležitá teória, stretávame sa dvakrát za týždeň a keď som na cestách, tak ma zastúpi môj otec a tiež ochotní ľudia z Kant One Arena,“  povedal nám M. Homola.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky