INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

FC Petržalka sa maximálne sústredí na jarnú časť III. ligy

FC Petržalka sa maximálne sústredí na jarnú časť III. ligy

Futbalisti FC Petržalka vstúpia do jarnej časti III. ligy až tento týždeň, lebo ich zápas 16. kola v Bernolákove bol pre nespôsobilý terén odložený. Na mužstvo z pravého brehu Dunaja sa upiera veľká pozornosť, patrí totiž medzi veľkých kandidátov na víťazstvo v súťaži. O zimnej príprave, cieľoch a novinkách v tíme sme sa porozprávali s generálnym manažérom FCP Andrejom Kalinom.

o Aká bola zimná príprava FC Petržalka?

–  Vydarila sa nám po všetkých stránkach, na rozdiel od vlaňajška   väčšinou nám žičilo aj počasie, takže sme nemali žiadne problémy s ihriskom. Aj zranených hráčov sme mali menej, väčšie starosti nám spôsobili iba zdravotné problémy Borisa Turčáka ešte z jesennej časti a Juraja Pirosku, ktorý si na tréningu zlomil ruku. V prípravných zápasoch sme hrali s kvalitnými súpermi, potešilo nás, že sme sa im dokázali vyrovnať, alebo ich aj prevýšiť. Ako napríklad s Interom, keď sme v druhom polčase podali výborný výkon. To isté konštatovanie platí aj proti lídrovi II. ligy MFK Skalica, hoci sme s ním prehrali. Chlapci pristúpili k tréningom a zápasom tak ako mali, veľmi zodpovedne, starali sa o seba, dochádzka bola výborná, takže túto zimnú prípravu hodnotím kladne.

o Káder sa troška zmenil, bude mužstvo silnejšie ako v jesennej časti?

– Doteraz odišli Pivák, Čemba a Hronec. Na ich miesta prišlo niekoľko nových hráčov a horúcou novinkou je, že už sme dohodnutí s Ivanom Minčičom. Je to 198 cm vysoký stopér, ktorý ešte pred rokom a pol hral Fortuna ligu v drese ŽP Šport Podbrezová a bol jej kapitánom. Bude to pre nás veľmi kvalitná posila, už sa s nami pripravuje a rovnako aj s kondičným trénerom. Ďalšou posilou do útoku je Lukáš Hutta. Už v minulosti petržalský dres obliekal a hral vo viacerých druholigových kluboch, ako Skalica, Sereď, Šamorín a bol aj v kádri A-mužstva Slovana. Do konca prestupového obdobia ešte možno príde v kádri k nejakým.

Hráči Petržalky v tmavých dresoch

o Ako sa ukazujú posily, kto z nich bude hrávať v základnej zostave?

– Zatiaľ najvýraznejšou posilou je stredopoliar Lukáš Gašparovič aj s prvoligovými skúsenosťami. Myslím si, že bude patriť k našim oporám. Celkom dobre sa ukazuje aj Marko Vizváry, tento mladý hráč však ešte potrebuje čas zvyknúť si na vyššie nároky. Dano Kastl zasa zabojuje s Milanom Valašikom o post brankárskej jednotky. Prestup Martina Juraška z Mostu pri Bratislave sa kvôli jeho pracovnej vyťaženosti nezrealizoval.

o Väčšiu časť zimnej prípravy pre zranenie vynechali opory Turčák a Piroska, budú pripravení na jarný štart?

Turčák už hral viac ako hodinu v poslednom prípravnom zápase proti ASK Bruck a bude na prvý majstrovský duel pripravený. Piroska by mohol azda hrať aj s dlahou, verím, že už proti Rohožníku by mal byť fit. Obidvaja sú pre nás veľmi dôležití, preto som rád, že sa dali zdravotne do poriadku.

o Jakub Hronec pred časom prišiel do Petržalky s veľkými očakávaniami a so skúsenosťami aj zo zahraničia, v zime však odišiel do na hosťovanie PŠC Pezinok. Prečo?

– Hronec ešte na jar vo IV. lige utrpel ťažké zranenie členka, dlhšie maródoval a keď sa vyliečil, tak sa nedokázal na trávniku plnohodnotne presadiť. Hovoril nám, že chce hrávať viac, preto zvolil odchod na hosťovanie do Pezinka. Bude hrať naďalej III. ligu, takže by sa mohol dostať do obvyklej formy.

o Veľmi zaujímavým hráčom je Španiel Tino Miguez, pokiaľ bude na sebe tento mladík tvrdo pracovať, tak má pred sebou veľkú budúcnosť

–  Miguez je skutočne veľký talent, na túto tému som sa s ním bavil a chcel by sa stať dobrým profesionálnym futbalistom. Dôležité je, že sa mu u nás páči. Do FC Petržalka prišiel hlavne za štúdiom, ale pokiaľ by sme postúpili do II. ligy, nevylučujem, že by u nás ďalej pokračoval. Všetko závisí od dohody a v tomto smere sme optimisti.

o Registrovali ste, čo sa deje v iných kluboch, ktoré sú vašimi konkurentmi v boji o prvenstvo?

– V prvom rade sa snažíme pozerať sami na seba a presadiť sa svojimi futbalovými kvalitami. Isteže, sledujeme aj ostatné kluby, s ktorými budeme bojovať o prvenstvo. Boli sme sa pozrieť aj na FC Rohožník, odišli mu niekoľkí hráči, ale nejako výraznejšie sa neoslabil, a preto to bude stále nepríjemné mužstvo. Myslím si však, že naším najväčším súperom v boji o postup do II. ligy bude Slovan B. Jeho ligový káder je nabitý mnohými dobrými hráčmi a môže sa stať, že viacerí, ktorí sa nedostanú na ihrisko v zápasoch vo Fortuna lige, budú chodiť hrávať za ,,béčko“.

o FC Petržalka sa veľkému tlaku fanúšikov nevyhne, lebo doslova prahnú po postupe do II. ligy

– Naše mužstvo je už tak nastavené, že v každom zápase ide za víťazstvom. Dobrú hru a tri body si doslova vyžadujú naši skvelí fanúšikovia. Preto aj na jar chceme hrať tak, aby sa diváci nenudili a už sa tešili na ďalšie stretnutie. Sme veľmi radi, že máme takých verných a oduševnených priaznivcov a budeme sa aj naďalej snažiť o to, aby ich na náš štadión do Ovsišťa čo najviac chodilo.

o V minulom roku 2017 ste z 30 súťažných zápasov prehrali iba raz, na akú bilanciu si trúfate v tomto roku?

– V posledných troch rokoch sme vyhrali dvakrát V. a raz IV. ligu. Postupne sme sa vyrovnali aj s náročnejšími súťažami, lebo sa snažíme tak pracovať, aby nás nič neprekvapilo. V najbližšom období sa maximálne sústredíme na jarnú časť III. ligy. Pokiaľ ju vyhráme a postúpime do II. ligy, tak v lete zas urobíme veľa preto, aby sme sa nestratili ani v tejto celoslovenskej súťaži. Našu prácu robíme triezvo a poctivo, bez nejakého experimentovania.

Výsledky FC Petržalka v zimnej príprave: FC Petržalka – ŠK Gabčikovo 3:1, góly: Kondrlík, Hečko, Tino Miguez, FC Petržalka – MFK Skalica 0:1, Inter Bratislava – FC Petržalka 1:6, Košťál, Kondrlík, Maco, Gašparovič, Lády, Vizváry,  FC Petržalka – Dynamo Malženice 2:0, Gašparovič, Tino Miguez, FC Petržalka – MŠK Púchov 1:3, Kondrlík,  FC Petržalka – St. Margarethen 2:1, Kondrlík, Gašparovič,  FC Petržalka – ASK Bruck 2:0, Lády, Kondrlík.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky