INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Davis Cup s Bosnou a Hercegovinou

Davis Cup s Bosnou a Hercegovinou

Šestica slovenských tenistov Lukáš Lacko, Andrej Martin, Martin Kližan, Jozef Kovalík, Norbert Gombos a Igor Zelenay figuruje v širšej nominácii nového daviscupového kapitána Dominika Hrbatého na stretnutie s Bosnou s Hercegovinou. Duel 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny sa uskutoční 6 .- 7. apríla na antuke v NTC. Jeho víťaz postúpi do septembrovej baráže o svetovú skupinu.

V daviscupovej histórii pôjde o prvé vzájomné stretnutie medzi Slovenskom a Bosnou a Hercegovinou. Bude sa hrať po novom, v dvojdňovom formáte na dva víťazné sety. Úvodné piatkové dvojhry odštartujú o 16.00 h. V sobotu od 14.00 h sa začína štvorhrou, potom nasledujú záverečné single. Hlavným rozhodcom bude Brit Phil Evans, v úlohe empajrových arbitrov sa predstavia Nemec Timo Janzen a Tunisan Yassine Lakhdar. Slováci vlani v septembri v NTC ešte pod vedením Miloslava Mečířa zdolali v baráži Poľsko 4:1.

„Prípravu odštartujeme už v stredu, keď odcestujeme na sústredenie do španielskej Marbelly, kde sa budúci týždeň uskutoční challenger,“ prezradil Domink Hrbatý. „Chceme, aby sa tím stmelil a aby v ňom vládla dobrá atmosféra. Počas sústredenia i turnaja budú na programe spoločné večere a ďalšie akcie,“ dodal.

S nápadom zorganizovať spoločné sústredenie prišli hráči. „Chceli sme nejakú zmenu a toto bola výborná myšlienka. Uvažovali sme, či okrem sústredenia absolvujeme pred daviscupovým duelom aj turnaj a rozhodli sme sa, že budeme štartovať na challengeri v Marbelle,“ povedal Kližan, ktorý víta dvojdňový daviscupový formát. „Je to veľmi pozitívna zmena. Hráči musia počas roka odohrať množstvo turnajov a daviscupové týždne boli často dosť veľkou záťažou. Teraz aspoň ušetríme energiu.

Hrbatý považuje Bosnu a Hercegovinu za tvrdý oriešok. „Damir Džumhur je na 30. mieste svetového rebríčka ATP a vlani dosiahol skvelé výsledky. Zdolať ho bude veľmi náročné. Cesta k úspechu by mohla viesť cez bosniansku dvojku Mirzu Bašiča a cez štvorhru. Bašič preferuje hardy, na antuke hrá iba dva-tri turnaje do roka, čo by mohla byť pre našich chalanov výhoda. V debli sa spoliehame na Igora Zelenaya, ktorý je vo veľmi dobrej forme,“ uviedol nový šéf slovenskej daviscupovej lavičky.

REALIZAČNÝ TÍM SLOVENSKA
Kapitán:
Dominik Hrbatý, tréner: Tibor Tóth, kondičný tréner: David Olasz, lekár: Roman Fano, fyzioterapeuti: Milan Gašpárek, Róbert Bezák, masér: Tomáš Martikán, vypletač: Martin Pisák

Nový kapitán slovenského daviscupového tímu Dominik Hrbatý si pochvaľuje trojmesačnú trénerskú spoluprácu s Martinom Kližanom. O jej prípadnom predĺžení sa rozhodne po dueli s Bosnou a Hercegovinou. ,,Zatiaľ sme to neriešili, lebo ešte je pred nami Davis Cup. Uvidíme, či Martin bude chcieť pokračovať, alebo či s niečím príde. Pokiaľ ide o hodnotenie našej doterajšej spolupráce, na Kližka nemôžem povedať jedno krivé slovo. Nemám voči nemu žiadnu výhradu. Vždy urobil to, na čom sme sa dohodli, alebo čo bolo treba odtrénovať. Keď bolo treba spraviť niečo navyše, akceptoval to bez nejakých rečí a odzrkadlilo sa to aj na jeho výsledkoch. Vyhral challenger v Indian Wells, má to veľmi dobre rozbehnuté. Do začiatku Roland Garros by mohol byť v elitnej svetovej stovke,“ povedal Hrbatý.

Aj Kližan hodnotí spoluprácu veľmi pozitívne. ,,Zatiaľ je to výborné. Urobili sme veľkú spoločnú prípravu, bolo to veľmi intenzívne. Našťastie sa to ukázalo aj na turnajoch. Priznám sa, že takýto pozitívny vstup do sezóny som nečakal. Nepočítal som s tým, že to pôjde rapídne hore. Teraz ideme na antuku. Dúfam, že moja forma bude ešte gradovať,“ uviedol momentálne 140. hráč svetového rebríčka ATP.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky