INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Hviezdny večer s Alexejom Jagudinom

Hviezdny večer s Alexejom Jagudinom

Legendárni krasokorčuliari, odvážni kaskadéri, spojenie slávnej histórie s modernými prvkami – na toto sa môžu tešiť diváci 27. februára na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. Hlavnou hviezdou krasokorčuliarskej šou ICE STARS bude olympijský víťaz, štvornásobný majster sveta a trojnásobný majster Európy, fenomenálny Alexej Jagudin. Elitnú spoločnosť najnovšie doplní aj Florent Amodio.

Pútavý príbeh na ľade

Na Slovensko zavíta šesť olympijských šampiónov a štrnásť majstrov sveta. Mená ako Totmianinová – Marinin, Petrovová – Tichonov, Denovová – Staviski, Domminová – Šabalin, Drobiazková – Vanagas a Roman Kostomarov oživia v každom fanúšikovi krasokorčuľovania spomienky na éru, kedy pravidelne okupovali pódiové priečky. Svojimi pamätnými jazdami sa všetci zapísali do kroniky krasokorčuľovania. Stačí spomenúť vášnivých Sedem smrteľných hriechov od Denkovovej so Staviskim, Fantóma opery v prevedení  Drobiazkovej s Vanagasom alebo príbeh Rómea a Júlie stvárnený Totmianinovou s Marininom. Novšiu generáciu predstavuje vynikajúca športová dvojica Tatiana Volosožarová a Maxim Traňkov, olympijskí víťazi zo Soči 2014 a takisto majster sveta, miláčik publika, veľký šoumen Florent Amodio. So súťažným ľadom sa lúčil len pred dvomi rokmi na európskom šampionáte, ktorý hostila Bratislava. ,,V krasokorčuľovaní je teraz veľa šampiónov. Takmer každý rok vyhrávajú iní pretekári. Predtým bolo zopár krasokorčuliarov, ktorí víťazili roky. V našej šou prinesieme srdce z minulosti, ale tiež využívame moderné trendy, aby sme divákom priniesli niečo nové  a výnimočné. Prinesieme do Bratislavy pútavý príbeh tanečníkov na ľade, ktorý budú sprevádzať nesmrteľné melódie zo slávnych európskych a svetových filmov. Bude to prezentácia toho najlepšieho, čo divákom ponúkla svetová kinematografia. Cez našu šou priblížime divákom aj niektoré ruské filmy, ktoré určite poznáte, ale aj také, ktoré ste ešte nemali možnosť vidieť. Pokúsime sa pútavo priblížiť nie iba tvorbu a zákulisie tých filmov, ale aj život hercov a podobne,“ hovorí Jagudin o šou, ktorá príde do Bratislavy. Mimochodom, vo voľnom čase sa venuje dcérkam Líze a Michelle, ktoré má s manželkou Tatianou Totmianinovou, víťazkou ZOH 2006 v Turíne v športových dvojiciach, dvojnásobnou majsterkou sveta a päťnásobnou majsterkou Európy.

Necháva sa unášať emóciami

Ako pretekár bol Jagudin výnimočný v tom, že zvládol najťažšie skoky a mal mimoriadny cit pre umenie. Práve preto boli jeho jazdy pamätné aj vtedy, keď sa mu niektorý skok nepodaril. Stalo sa tak aj pred 17 rokmi počas majstrovstiev Európy práve v Bratislave, na ktorých získal striebornú medailu. Aj keď neboli všetky skoky dokonalé, na tóny hudby z filmu Gladiátor predviedol výkon hodný ozajstného gladiátora a štadión mu aplaudoval po stojačky. „Pamätám si každé preteky. A je jedno, či som zvíťazil alebo nie. Každá súťaž je v niečom výnimočná. Je to podobné, ako keď si dieťa zoberie cukrík a zakaždým je zvedavé, aké prekvapenie je vnútri. Bratislava bola pre mňa veľkým prekvapením. Nebol som domáci pretekár, ale cítil som veľkú podporu v hľadisku. Potlesk divákov mi dodával sebavedomie,“ zaspomínal si na bratislavský šampionát na tlačovej konferencii v hoteli Sheraton Jagudin a dodal: „Vtedy som musel jazdiť to, čo bolo predpísané alebo žiadané, aby som dostal vysoké hodnotenie. Dnes sa vo svojich vystúpeniach nechávam unášať emóciami a hodnotením pre mňa je spokojnosť a potlesk divákov. “

Vystupovali na všetkých svetadieloch

Meno choreografa Iľju Averbucha, bývalého tanečníka na ľade, strieborného medailistu zo ZOH 2002 je garanciou kvality. Je autorom šou a vedúcim skupiny špičkových krasokorčuliarov, ktorá od svojho vzniku absolvovala viac ako 1500 vystúpení. Aktéri šou ICE STARS doteraz vystupovali na všetkých svetadieloch. Medzi najunikátnejšie prezentovanie svojho športového majstrovstva a tanečného umenia na ľade patrí ich šou v Singapure, kde tamojší organizátori urobili ľadovú plochu priamo na pláži. ,,Aj tam sme mali svojich obdivovateľov a fanúšikov. Aj tam sme so svojím programom zožali veľký úspech,“ pripomenul Iľja Averbuch. Spolu so skupinou pravidelne vystupuje v Moskve, Petrohrade, Soči a v ďalších päťdesiatich ruských mestách. Každý rok putujú po mnohých mestách v Európe, Amerike a Ázii. Všade, kde prídu, vypredávajú nie iba zimné štadióny, ale aj športové haly, v ktorých organizátori utvoria pre nich vhodné podmienky na prezentáciu ich vysokého športového majstrovstva. Keďže do ich skupiny patria aj kaskadéri na ľade, o zážitok, napätie, zábavu a emócie nie je nikdy núdza. Okrem umenia krasokorčuliarov sa môžu diváci tešiť aj na dychberúce kúsky kaskadérov Alexeja Poliščuka  a Vladimíra Bese, ktorí patria k svetovej extratriede. Súčasťou tejto výnimočnej šou budú aj domáce hviezdy – tanečníci Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley, ktorí prídu rovno z Pjončangu, aby sa po olympiáde predstavili aj pred domácim publikom. ,,Je to pre nás obrovská česť, o to viac, že naša rodina vždy fandila Jagudinovi.  Na ME 2001, ktoré boli v Bratislave, sme sa s ním dokonca fotografovali. Teším sa, že spolu s Luckou s ním teraz môžem vystupovať,“ povedal Lukáš  Csölley. Na ľade sa objaví aj 11-ročný talent slovenského kraskorčuľovania Lukáš Václavík. V minulej sezóne vyhral v kategórii Cubs Boys Európske kritérium.

Uvidíme skvelú šou

Na programe ICE STAR šou sa podieľa aj Slovenský krasokorčuliarsky zväz (SKrZ). „Táto šou je schopná zanechať vo verejnosti výrazne hlbší dojem a môže pomôcť ďalšiemu rozvoju slovenského krasokorčuľovania. Aj takýmto spôsobom potrebujeme dať verejnosti a mladým ľuďom vedieť o našom športe. S Alexejom, Iľjom a Tatianou sa poznáme už dlhší čas, spolu sme pretekali, som presvedčený, že môžeme očakávať skvelú šou. Súčasne sme akceptovali požiadavku zo strany organizátorov, aby na tejto šou mohli korčuľovať a vystúpiť aj naši tanečníci Lucie Myslivečková a Lukáš Csölley a tiež  Lukáš Václavík,“  hovorí prezident SKrZ Jozef Beständig.

Ešte pred začiatkom tlačovej konferencie sa Jagudin spolu s  Iľjom Averbuchom v krátkom programe na ľadovej ploche v areáli Eurovea predstavili aj divákom. Spolu s hokejovým majstrom sveta z Göteborgu 2002 Rastislavom Pavlikovským absolvovali súťaž v slalome a v strieľaní gólov pukom do prázdnej bránky. Víťaz nebol rozhodujúci, ale potešenie vidieť zblízka legendy z ľadovej plochy mali aj mladé krasokorčuliarky z bratislavského klubu Jumping Joe.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky