INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Varga je nadšený z ME v Petržalke

Varga je nadšený z ME v Petržalke

Petržalský rodák a najlepší slovenský triatlonista Richard Varga urobil zmenu v príprave na novú sezónu. Tradičné miesta Austráliu či Nový Zéland vymenil za Juhoafrickú republiku, kde je v súčasnosti už dva týždne na vyše mesačnom sústredení.   Tréningové kilometre ukrajuje s dlhoročným tréningovým partnerom Tomášom Kubekom a bývalým futbalistom Filipom Šebom.

Destináciu na juhu Afriky obľubujú aj slovenskí atléti, od ktorých získal Varga cenné informácie. O bezpečnosť sa tréningová skupina nemusí báť. ,,Bola tam aj nemecká reprezentácia a všetko prebehlo v poriadku,“ vraví R. Varga, ktorý po sústredení absolvuje novovzniknuté preteky v Austrálii s názvom Super League. Počas troch dní zvládne najlepších dvadsať triatlonistov sveta deväť pretekov v skrátených objemoch. ,,Ide o unikátny formát pretekov. Vzdialenosti sú kratšie, ako pri normálnom triatlone, aby to bolo atraktívne pre divákov. Pre mňa je to výborná príprava a tréning na to, čo ma bude čakať počas sezóny,“ prezradil detaily Triatlonista roka 2016.

Športové centrum polície so sídlom v Petržalke pridružilo triatlon pod svoje krídla od 1. decembra 2015 a jeho nový riaditeľ Juraj Minčík si doterajšiu spoluprácu pochvaľuje:  ,,Obojstranne ide o dobrú a výhodnú spoluprácu. V rámci našich možností sa snažíme vytvárať čo najlepšie podmienky. Rišo svojimi výkonmi dokazuje, že k nám patrí.“Ako uviedol prezident Slovenskej triatlonovej únie Jozef Jurášek, s Vargom predbežne rátajú na majstrovstvách Európy v olympijskom triatlone a šprint triatlone. Očakáva sa aj jeho účasť na majstrovstvách Európy v akvatlone, ktoré sú na programe v závere mája na petržalskom Draždiaku. ,,To je pre mňa úplný sen, lebo som asi šesťsto metrov odtiaľto vyrastal. Je to teda neuveriteľné, že také veľké podujatie sa uskutoční v takej mojej blízkosti,“ vraví R. Varga. Predstaviť by sa mal tiež na historicky prvých majstrovstvách sveta v strednom triatlone v Šamoríne.  ,,Vrcholy sú najdôležitejšie – majstrovstvá Európy a seriál majstrovstiev sveta. Na pláne mám päť pretekov, čo by malo stačiť na kvalitné umiestnenie. Potom sa už len dobre umiestniť vo finále v Rotterdame,“ zhodnotil svoje tohtosezónne ciele Varga.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky