INZERCIA  +421 905 273 414, +421 905 273 416

Jokerit zvládol ďalší zápas Winter Classic

Prvý ročník zápasu Winter Classic hokejbalovej extraligy seniorov Jokerit Petržalka – PROTEF Považská Bystrica zanechal v aktéroch ešte krajšie emócie ako ten nultý, ktorý sa 21. novembra 2015 tiež hral v Petržalke a pri Veľkom Draždiaku narazili na seba  Jokerit a Nitrianski Rytieri (3:2 vyhral Jokerit).

Duel medzi Jokeritom Petržalka a PROTEF Považská Bystrica túto nedeľu v zrenovovanom stánku na Tematínskej ulici   odštartoval zároveň jarnú kapitolu extraligy. Winter Classic ponúkol okrem zaujímavého merania síl aj bohatý program. Na návštevníkov čakala tombola a zabavilo ich aj vystúpenie známeho petržalského rapera Molocha, bol prítomný DJ a tiež mažoretky. Pred zápasom sa hrala slovenská hymna. Jokerit počas celého súboja bol lepším a iniciatívnejším mužstvom. Na začiatku druhej tretiny v rozpätí niekoľkých sekúnd strelil dva góly a hoci hostia rýchlo znížili, v ďalšom priebehu vyjadril svoju prevahu ešte štyrmi zásahmi.

Andrej Augustín

,,Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, nedokázali sme sa však gólovo presadiť. Našťastie, v druhej tretine sme strelecky zabrali,   z víťazstva máme všetci veľkú radosť. Do zápasu sme išli s jasným cieľom naplno bodovať, oplatilo sa dobre makať. Celé mužstvo podalo výborný kolektívny výkon, individuálne sa najviac presadil Kováč. Dobre sme sa pripravili takticky, teší ma, že strelecky zabrali všetky tri útoky. Súťaž je veľmi vyrovnaná, ideme od zápasu k zápasu, pred sebou máme doma ťažké dvojkolo Kežmarok a Svidník.  Vo svojom prostredí sme však silní, takže si veríme. Potešila ma tiež pekná návšteva, aj toto podujatie vyšlo veľmi dobre.  Extraliga expanduje, Winter Classic chceme usporiadať aj v iných častiach Slovenska, hrať sa bude nielen v Petržalke,“ vraví Andrej Augustín, marketingový zástupca HEL a generálny manažér Jokeritu.

Radoslav Kováč

Jeden z najlepších hráčov Jokeritu bol Radoslav Kováč, autor dvoch gólov: ,,Na našej hre v prvej tretine bola cítiť tvrdá zimná príprava, keď sme mali drevené ruky a ťažké nohy. Súperi sa navzájom oťukávali, druhá tretina z našej strany bola výborná. Roztrhlo sa vrece s gólmi, škoda, že sme dostali zbytočný druhý gól počas presilovky hostí. Keď chceme postúpiť do play-off, tak musíme už iba vyhrávať, takže verím, že sa nám bude čo najviac dariť. Vo Winter Classic vyhrávame, je to dobrá akcia,“ povedal nám urastený útočník.

Jokerit Petržalka – PROFET Považská Bystrica 6:2 (0:0, 5:2, 1:0). Góly za Jokerit:  19. Sodoma, 19. Metzner, 23. a 25. Ra. Kováč, 27. Kurtin, 33. Virág.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie:0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201