INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ďakujeme, Bratislavčania!

Ďakujeme, Bratislavčania!

Vo štvrtok 7. januára  zorganizovala spoločnosť UBER v troch hlavných mestách Praha, Bratislava a Budapešť zbierku potravín. V Bratislave s nimi spolupracovala Potravinová banka Slovenska spolu s mestskou časťou Bratislava-Petržalka. Počas jedného popoludnia vyzbierali viac ako pol tony potravín. Spoločnosť UBER vyčlenila na tento účel tri autá, ktoré boli darcom k dispozícii v čase od jednej do ôsmej hodiny večer. V tomto čase mohol ktokoľvek zavolať cez spoločnosť UBER a objednať si auto na odvoz darovaných potravín. Tieto potom vodiči zvážali do skladu, ktorý poskytla Petržalka spolu so štyrmi dobrovoľníkmi, ktorí spolu so šoférmi tovar preberali a ukladali v priestoroch sociálnej výdajne. Každá posádka auta, ktorá sa skladala zo šoféra a dobrovoľníka, sa otočila niekoľkokrát, aby prevzala darované potraviny z rôznych častí Bratislavy.

potraviny

Našli sa aj takí darcovia, ktorí išli s osádkou auta priamo do obchodu, kde štedro potraviny nakúpili a darovali. Spolu Bratislavčania darovali sociálne slabším spoluobčanom presne 1422 kusov potravín ale aj hygienických potrieb, dokonca aj jednu rýchlovarnú kanvicu.

potravinová pomoc

Po dohode organizátorov tejto charitatívnej spolupráce odovzdajú všetky vyzbierané potraviny a hygienické potreby pracovníci sociálneho oddelenia rodinám, seniorom aj jednotlivcom z Petržalky, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. “Všetkým obyvateľom Bratislavy, ktorí sa do akcie zapojili, veľmi pekne ďakujem,” povedal starosta Vladimír Bajan a dodal, že si vysoko cení príklady dobrej spolupráce a ďakuje organizátorom za uvedenie takéhoto príkladu do praxe.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky