INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Cesta do neznáma

Cesta do neznáma

Ľudia si od nepamäti rozprávali príbehy. A neprestanú s tým, pokiaľ budú na svete. Čo je to za čary? Aj keď sa ľudstvo mení, civilizácie vznikajú a zanikajú, ľudia si stále rozprávajú rovnaké príbehy. Tie sú večné, pretože cez ne si odovzdávajú informácie o základných veciach života… Týmito myšlienkami sa začína 27. februára 2014 o 16 h nová výstava na dvoch poschodiach v BIBIANE, medzinárodnom dome umenia pre deti.

Trójsky princ Paris ukradne krásnu Helenu kráľovi Sparty a odvezie ju do Tróje. Začína sa vojna, v ktorej po boku spartského kráľa bojuje aj Odyseus. Práve on po desiatich rokoch ukončí vojnu ľsťou (trójsky kôň), vďaka ktorej sa Gréci dostanú do mesta. Odyseus vypláva so svojimi mužmi domov na ostrov Itaka v Jónskom mori. To je začiatok Odysey.

Veľká interaktívna výstava Cesta do neznáma je inšpirovaná týmto hádam najznámejším európskym príbehom. Deti spolu s hrdinom prežívajú dobrodružstvá pri stretnutí so strašným jednookým obrom Kyklopom, s Aiolom, vládcom všetkých vetrov, s morskými Sirénami, spola ženami a spola vtákmi, ktoré svojim krásnym spevom lákali moreplavcov do pasce, s dvoma najobávanejšími príšerami šesťhlavou Skyllou a Charybdou, či s obrovskými Laistrygonmi, kmeňom barbarských kanibalov. Deti si napokon po dlhej a namáhavej púti vychutnávajú pocit šťastného návratu ako Odyseus, ktorý konečne po rokoch predsa len zakotvil doma, kde ho čakala verná manželka Penelopa.

Zažijú hravú cestu s rôznymi zastávkami, na ktorých riešia nejednu ťažkú úlohu a dokazujú svoje zručnosti: musia prežiť ničivú búrku, zostúpiť tunelom do podsvetia, vyrobiť kvety neodolateľne voňajúceho lotosu alebo si napríklad vyskúšať streľbu z luku. Interaktívny projekt vznikol v spolupráci s českým partnerom Sladovna, galerie hrou v Písku, kde práve teraz prezentuje BIBIANA svoju úspešnú výstavu S jedlom sa (ne)hráme.

Výstava bude pre verejnosť otvorená od 28. februára do 18. mája 2014 denne okrem pondelka od 10 h do 18 h. Bližšie informácie na www.bibiana.sk alebo na tel. č. 5443 5366.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky