INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Úspechy petržalských karatistov

Úspechy petržalských karatistov

Tréneri Karate klubu Seiken Bratislava, ktorý od roku 2012 pôsobí v Petržalke, môžu s hrdosťou bilancovať dosiahnuté výsledky počas roka 2016. Mimo iných súťaží sa pretekári KK Seiken zúčastnili na dvoch významných medzinárodných športových podujatiach, kde získali aj najcennejšie trofeje – tituly majstrov sveta.

Prvým z dvojice spomínaných podujatí bol šiesty ročník WUKF WORLD KARATE CHAMPIONSHIP 2016, ktorý sa konal v írskom Dubline v júni 2016. Tituly majstrov sveta získali pre Slovensko Petržalčania v kategóriách jednotlivcov aj v družstvách. Na najvyššie stupne víťazov sa postavila Simona Kolčáková a Adam Musil. Celkovo získali štyria pretekári z KK Seiken Bratislava päť medailí. Úspešne reprezentovali Slovensko a aj Petržalku Martin Kolčák a Michael Šulka.

Druhým zo spomínaných významných podujatí bol ďalší ročník UNIFIED WORLD CHAMPIONSHIP 2016 WTKA, ktorý sa konal v talianskej Carrare koncom októbra 2016. Na tomto veľkolepom podujatí sa zúčastnili už dlhoroční reprezentanti klubu a SR Martin Kolčák, Simona Kolčáková, Michael Šulka a ako nováčikovia v reprezentačnom tíme sa predstavili Diana Krammerová, Marek Stránsky, Branislav Tomašovič a Matúš Pitoňák. Táto súťaž je mimoriadne náročná, nakoľko pretekári súťažia vo viacerých kategóriách a to aj vrátane kategórie so zbraňami (kobudo). Petržalčania so slovenským štátnym znakom na hrudi nechali na tatami všetku svoju energiu a aj celé svoje srdce. Odmenou za štvordňovú drinu im bolo to, že sa mohli postaviť v kategóriách jednotlivcov celkovo dvadsaťpäťkrát na stupeň víťazov a z toho jedenásťkrát na to najvyššie miesto. Veľmi dobre skončili aj kategórie družstiev, kde Petržalčania získali celkovo dvanásť ocenení, z toho päť bolo tých najcennejších.

Karate patrí od vzniku samostatnej Slovenskej republiky medzi športy s najvýraznejšími dosiahnutými výsledkami. Z tohtoročných, ale aj minuloročných európskych a svetových turnajov, prinášajú práve karatisti na Slovensko množstvo cenných kovov. Na prvom z uvedených podujatí v Dubline získalo Slovensko celkovo piate miesto v hodnotení všetkých krajín (11 zlatých z celkovo 36 medailí) a na druhom uvedenom turnaji v Carrare obsadilo Slovensko celkovo štvrté miesto. Na oboch turnajoch sa pritom zúčastnilo viac ako dvetisíc pretekárov z minimálne štyridsiatich krajín sveta. Slovenskú reprezentáciu predstavoval výber pretekárov nominovaných Slovenskou federáciou karate a bojových umení.

Pri bilancovaní výsledkov za rok 2016 môžu preto tréneri s hrdosťou konštatovať, že nemalú zásluhu na vynikajúcich výsledkoch Slovenska na týchto významných medzinárodných podujatiach majú práve petržalskí karatisti z Karate klubu Seiken Bratislava. Recept na úspech pritom ostáva, ako aj pri iných športoch, rovnaký. Je to dlhodobý tréningový proces a  sústavná práca s mládežou. Vložená energia do tohoto procesu sa vracia nielen trénerom. Mimoriadne dobrou správou pre obyvateľov Petržalky je i to, že aj samotná  mestská časť sa podieľa na tomto procese a v rámci svojich možností podporuje športovú aktivitu a činnosti športových klubov v Petržalke.

Text a foto: Peter Sulka

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky