INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Cieľom je vyhrať akademické majstrovstvá Slovenska

Cieľom je vyhrať akademické majstrovstvá Slovenska

Ekonomická univerzita futsal team so sídlom v Petržalke je trojnásobným majstrom Bratislavy, keď v ostatných dvoch sezónach zakaždým vo svojej súťaži triumfovala. Jej trénerom je  naslovovzatý odborník Ján Janík, ktorý počas siedmich sezón získal so Slov-maticom FOFO Bratislava šesť majstrovských titulov. Bol aj trénerom reprezentácie Slovenska a v súčasnosti vedie národný tím do 21 rokov. Na EU pracuje ako odborný asistent a je zástupcom vedúceho centra telesnej výchovy a športu.

o Predstavte nám váš klub.

–  Náš futsalový tím Ekonomická univerzita hráva vo vysokoškolskej Bratislavskej lige, ktorá v uplynulom ročníku mala trinásť účastníkov. Súťaž trvala od konca septembra do decembra, najprv sa hralo v dvoch skupinách a potom prišli na rad zápasy play-off. Naše mužstvo obhájilo prvenstvo z vlaňajška, z čoho sme mali všetci veľkú radosť. Bratislavu takto budeme v máji reprezentovať v Košiciach na akademických majstrovstvách Slovenska. Vo vysokoškolskej lige pôsobíme desiaty rok, za ten čas sme ju v Bratislave vyhrali trikrát. Je to špecifická súťaž, lebo vysokoškoláci ju hrajú iba cez zimný semester, keď nemajú skúšobné obdobie. V letnom semestri sa hrá zasa futbal na Mladej garde.

Ján Janík
Ján Janík

o Kde trénujete a hrávate majstrovské zápasy?

– Pripravujeme sa a hrávame v športovej hale Mladosť na Trnavskej ceste. Samozrejme, radšej by som bol, keby to bolo na Prokofievovej ulici v Petržalke, ale tamojšia hala vôbec nespĺňa ani vyššie parametre. Nedávno som bol v Slovinsku, kde aj malé mestečká majú vedľa školy postavené krásne športové haly. Škoda, že to aj  v Bratislave tak nefunguje.

o Môžete sa pochváliť skvelou sériou, keď ste neprehrali už dva roky, celkovo 25 zápasov v rade…

– Je to veľmi pekná séria, pracujem s ambicióznym a kvalitným tímom. Má  svoju futsalovú kvalitu, v kádri mám aj extraligových hráčov a jedného reprezentanta do 21 rokov.

o Akú úroveň má súťaž, kto všetko v nej hrá?

– Z roka na rok jej celková herná úroveň stúpa. Pôsobia v nej aj hráči z extraligy, z veľkého futbalu a z nižších súťaží. Preto každý zápas je náročný, lebo všetky tímy sú dobre pripravené.  Každé mužstvo má svojho učiteľa – trénera, súťaž je na veľmi dobrej organizačnej úrovni. Na zápasy vysokoškolskej ligy sa chodia pozerať extraligoví tréneri, reprezentačný tréner do 19 rokov a aj takouto formou si vyberajú hráčov do svojich klubov.

futsal EU

o  V máji vás čaká finále univerzít v Košiciach, s akými ambíciami pôjdete na východ republiky?

– V Košiciach narazia na seba štyria regionálni víťazi – východ, stred, západ a Bratislava. Hrá sa systémom každý s každým, vlani sme skončili na druhom mieste vďaka horšiemu skóre za Košicami. Akademické majstrovstvá Slovenska chceme vyhrať  aj preto, lebo jeho víťaz prvýkrát v histórii postúpi na ME. Máme teda pred sebou ohromnú motiváciu. Košice budú mať síce znova výhodu domáceho prostredia, ale nás to vôbec neznervózňuje.

o Aké máte podmienky a zázemie na svoju činnosť?

– Ekonomická univerzita vytvára pre všetky športy dobré podmienky, vrátane futsalu. Na základe toho môžeme so študentmi kvalitne pracovať. Robíme si výbery, chodíme na medzinárodné turnaje, jeden taký sme vyhrali v Lipsku. Po návrate nás prijal rektor, profesor Ferdinand Daňo, ktorý nám k úspechu zagratuloval. Vedenie školy sa o nás zaujíma, či to už bolo za predchádzajúceho rektora profesora Rudolfa Siváka a teraz nového Ferdinanda Daňa. Máme podporu a zázemie, cítime, že si nás vážia.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky