INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

MHD do kopcovitých častí mesta nechodí

MHD do kopcovitých častí mesta nechodí

AKTUALIZOVANÉ: Mesto Bratislava vyhlásilo 2. stupeň aktivity spôsobený mimoriadnymi poveternostnými podmienkami. Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa mesta Bratislava Ivana Skokanová, pluhovať a posýpať budú neustále, v teréne sú až do odvolania všetci pracovníci a kompletná dostupná technika. Priebežne aktualizované informácie o dopravnej situácii nájdete na aj stránke Dopravného podniku Bratislava.

„Vzhľadom na pretrvávajúce poveternostné podmienky a zníženú zjazdnosť cestných komunikácií vyzvalo zmluvného dodávateľa, spoločnosť A.R.K. technické služby, s.r.o., o maximálnu zaangažovanosť všetkých dostupných mechanizmov a pracovníkov,“ tvrdí Skokanová a dodala, že primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal požiadal o súčinnosť pri odstraňovaní následkov situácie aj Dopravný podnik mesta Bratislava (DPB). DPB vyhlásil pohotovosť na odhŕňanie a čistenie zastávok MHD. V prípade potreby má hlavné mesto pripravenú aj snehovú frézu. Podľa Skokanovej Nesrovnal komunikuje aj s Krajským dopravným inšpektorátom, ktorý prisľúbil pomoc pri odstraňovaní upchatých miest na cestách.

auta, sneh

Oddelenie správy komunikácií je v neustálom kontakte s DPB a A.R.K. technické služby, s.r.o. „Magistrát hlavného mesta prosí cestujúcich a všetkých obyvateľov Bratislavy o trpezlivosť a zároveň disciplinovanosť na cestách,“ povedala Skokanová. Podľa nej sú tiež problémom automobily, ktoré blokujú postup posypovej techniky. Preto primátor Ivo Nesrovnal žiada obyvateľov Bratislavy, ktorí nemusia v súčasnej situácii používať automobily, aby uvoľnili cestu pre posypové autá a zložky záchranných systémov s cieľom odstrániť nedostatky čo najskôr. Oddelenie správy komunikácií informovalo Dopravný podnik Bratislavy, políciu a Koordinačné stredisko integrovaného záchranného systému Bratislavy o vyhlásení 2. stupňa aktivity.

sneh, cesta, jugmanova

Autobusy a trolejbusy mestskej hromadnej dopravy v Bratislave majú pre husté sneženie problémy. Električková doprava zatiaľ problém nemá, informoval o tom v piatok 30.januára Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojej internetovej stránke. MHD nepremáva v kopcovitých častiach mesta – na Kramároch, Dlhých dieloch a nezjazdné sú aj Palisády a Koliba. Zamestnanci DPB sú v pohotovosti, momentálne nastupujú do terénu na čistenie zastávok MHD, tratí a obratísk MHD. Vzhľadom na neupravené cesty je potrebné počítať s výrazným meškaním autobusov a trolejbusov aj v ostatných častiach mesta. Cestovať odporúčame len v nevyhnutných prípadoch.
sneh, doprava, auta
Vzhľadom na rozsiahle kolóny a množstvo dopravných nehôd je doprava paralyzovaná aj vo zvyšných častiach mesta. Električky na väčšine radiál zatiaľ premávajú, pre dopravnú nehodu je však zastavená premávka električiek na Hlavnú stanicu a od cca 12:30 stojí premávka električiek aj na Račianskej pri Peknej ceste obojsmerne pre poškodené trolejové vedenie. Električky z mesta premávajú len po ŽST Vinohrady, náhradná doprava pre neprejazdnosť ciest nepremáva. Premávka trolejbusov a autobusov stojí na Kollárovom nám. aj Šancovej ul. v smere na Trnavské mýto. Odstavené sú aj Dolné hony.
image-1e53679efd3ff294ca2a7cc4f864541720d56a689e4c0f5b0a8515ffdfc30f26-V
Aj v Petržalke zareagovali na vyhlásenie výstrahy II.stupňa Slovenského hydrometeorologického ústavu.
V uliciach je všetkých 14 mechanizmov a 39 pracovníkom Miestneho podniku verejnoprospešných služieb.
V okrese Bratislava najmä v oblasti MALYCH KARPAT sa očakáva výskyt sneženia až do 16.hodiny, pri ktorom
spadne 20 – 40 cm nového snehu. Uvedená výška nového snehu predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity (dopravu a pohyb osôb).

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky