INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Zimný štadión máme už rok

Zimný štadión máme už rok

Zimný štadión na ulici M. C. Sklodowskej je otvorený už rok. Slúži všetkým Petržalčanom, ale je aj domovom najmladšieho slovenského hokejového klubu – HC Petržalka 2010. Aký bol ten prvý rok a aké budú nasledujúce petržalské hokejové roky? O tom sme sa rozprávali s prezidentom klubu Lukášom Machalom.

Aké teda boli prvé mesiace?

– Rok ubehol velmi rýchlo. Znamenal veľký obrat v živote ľudí v Petržalke, najmä tých, ktorí majú radi hokej. Nikdy v takomto rozsahu a v takejto kvalite tu totiž hokej nebol. Klub sme budovali vo viere, že bude priťahovať Petržalčanov tak, ako Slovan Bratislavčanov. Chceli by sme, aby sa s ním Petržalčania identifikovali, ako voľakejdy s futbalom. Za rok sa nám podarilo vytvoriť viacero vekových kategórií, čo inde za niekoľko rokov, u nás sa podarilo za niekoľko mesiacov. V klube už máme 120 detí, HC Košice a Slovan ich majú 260. A hlásia sa ďalšie, komunita sa stále rozrastá.

Zatiaľ vaším najúspešnejším tímom sú ženy.

– Áno, naše seniorky hrajú extraligu, ako nováčik bojujú o medaily, čo je super! Momentálne sú na 3. mieste. Medzi nimi je 7 reprezentantiek, máme 14 dievčat v mladších kategóriach, čo je najviac v Bratislave. Tak trochu ma mrzí, že na Slovensku je ženský hokej stále popoluškou.

Hokejový klub však musí mať aj svoj domovský štadión. Vy ste v Ovsišti vybudovali skutočne krásny stánok.

– Aj sme naň hrdí! Jedno bez druhého nemôže žiť. Ani klub bez štadióna, ale ani štadión bez klubu. Nechceli sme, aby tu bola len ľadová plocha, ktorú by sme trebárs prenajímali, ako je to napr. v Lamači. Chceme vybudovať jedno z petržalských centier. Také, akým bol futbalový štadión. Miesto, s ktorým by sa Petržalčania identifikovali, kam by radi chodili. Náš zimný štadión má moderné európske parametre, má všetky potrebné priestory a technológie – fitnes, terapeutickú časť, reštauráciu, šatne na svetovej úrovni. Odobrila ich aj americká reprezentácia do 17 rokov, slovenská do 20 rokov, viaceré extraligové tímy, ktoré tu mali svoje kempy. Máloktorý zimný štadión na Slovensku má takéto parametre. Máme tu školiace priestory, plánujeme vybudovať diagnosticko- tréningové centrum ( jedno z troch v Európe), kam budú chodiť hráči z NHL a KHL na individuálnu prípravu, metodologické centrum, kam budú chodiť špičky zo Slovenska, Česka, Fínska aj Kanady školiť mladých trénerov, aby sme zachytili trendy v hokeji. Momentálne staviame tribúny, aby naše zápasy mohli chodiť aj diváci.

Máte v pláne ďalší projekt?

– Už rok pripravujeme brankársku akadémiu, teraz projekt finalizujeme. Bude to jedna z piatich takýchto škôl na svete. Chceme sa koncentrovať an výchovu brankárov aj pre okolité krajiny. Rozhodne je to v našich podmienkach unikátny projekt.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky