INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Pozvite Severanov ďalej, neoľutujete

Pozvite Severanov ďalej, neoľutujete

Zdá sa že tajomstvo úspechu severských kriminálok je v komplikovanom detektívovi, ktorého šéfovia neznášajú, ženy milujú a rodinu už vďaka svojej práci už dávno stratil. Nikto mu však neuprie vynikajúce vyšetrovacie schopnosti a vysokú úspešnosť v odhaľovaní zločinov. A najmä schopnosť vtiahnuť vás do zločinov Škandinávie. Vydavateľstvo Ikar pružne reaguje na hlad čitateľov a servíruje im jednu napínavú detektívku za druhou. Dnes vám predstavíme tri tituly s ambíciou zabaviť vás počas sychravých večerov.

skočný príliv

Už názov Skočný príliv, znie zaujímavo ale jeho prvá strana vás do deja nevtiahne ale priam vsotí. Je nemožné ju prečítať a nezatúžiť po odhalení tak neuveriteľného zločinu. Vyšetrovať ho však nebude skúsený policajt ale krásna, hoci trochu škuľavá, študentka Policajnej akadémie. A tá musí najprv nájsť strateného detektíva, aby jej on, či skôr ona jemu, pomohla nájsť vraha. Súrodenci Cilla a Rolf Börjlind sú vo Švédsku známymi scenáristami kriminálok a thrillerov. Ich knihy majú charizmatické postavy a opisujú Švédsko ako krajinu plnú sociálnych konfliktov. Roky písania filmových scenárov zúročili v schopnosti vytvárať napätie a prekvapivú zápletku. Hoci Skočný príliv ju mal možno malinko prekombinovanú. V každom prípade vás knižka nudiť nebude a ani prípadný obdarovaný vám ju na Nový rok neotrieska o hlavu.

lars-kepler-svedkyna-ohna-nestandard1O čosi atraktívnejší je však už tretí titul Larsa Keplera. Obálku jeho Svedkyne ohňa určite v kníhkupectve neprehliadnete a sklamaní nebudete ani z obsahu. Po veľmi úspešnom Hypnotizérovi a o málinko slabšej Paganiniho zmluve, prichádza tretí príbeh vyšetrovateľa Joona Linnu. A je príjemne mrazivý. Odporúčam čítať v neskorých nočných hodinách nech si dokonale vychutnáte náznaky temnoty a až nadprirodzeného zla. Príbeh tajomnej a nevysvetliteľnej vraždy chovankyne domova pre mládež s poruchami správania je prepletený ešte desivejšími narážkami na minulosť hlavného hrdinu. A záver je vskutku neodolateľným lákadlom na pokračovanie príbehov od švédskych manželov Ahndorilovcov, ktorí sa pod pseudonymom Lars Kepler v skutočnosti skrývajú.

prízraky Nesbo

Do tretice to najlepšie. Jo Nesbo je všestranne talentovaný Nór, ktorého sme vám už na stránkach PN predstavovali. Dnes vám ponúkame jeho posledný titul od vydavateľstva Ikar – Prízraky. V hlavnej úlohe opäť inšpektor Harry Hole, prototyp Severana zmietaného vnútornými démonmi. Naveky nešťastný, no o to vnímavejší k utrpeniu druhých. Citlivý a predsa chlap, ktorý rozochveje srdce každej ženy. Nech už to znie akokoľvek pateticky, je to účinné a fenomenálny úspech kníh Jo Nesba je toho dôkazom. Prízraky sú asi poslednou (?) zo série s Harrym. Jednotlivé príbehy voľne nadväzujú, takže skôr než sa do Prízrakov začítate, mali by ste si knižnicu doplniť predchádzajúcimi titulmi, ak sa nechcete pripraviť o znalosť pozadia a vzájomných vzťahov medzi postavami. Jo Nesbo je naozaj výborný autor a jeho knihy sú skutočným darčekom, ktorý milovníka krimi poteší. Prízraky si vás chytia hneď na začiatku a nepustia až do trpkého konca. Lebo konce sú u Nesba trpké vždy, hoci je zločin odhalený, nikto nejasá a utrpenie obetí sa zázračne nekončí, rovnako ako v skutočnom živote. Absenciu happyendu však bohato vynahradia výborne vykreslené postavy, ktoré sa vám dostanú pod kožu a príbeh, ktorý neškatuľkuje ľudí na dobrých a zlých. A tak často neviete komu vlastne držať palce. Teda okrem Harryho samozrejme.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky