INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Celoslovenský úspech Petržalčanky

Celoslovenský úspech Petržalčanky

Keď Olinka Rapavá zatiahne niektorú z náročných východniarskych ľudoviek, poslucháčom až husia koža naskočí. Také čistulinké výšky zvládne len máloktorá amatérska speváčka. A keď Milan Púčik rozkmitá svoje prsty na klávesoch harmoniky, nohy prítomných sa pustia do tanca samy od seba.

Obaja účinkujú v seniorskom súbore Petržalčanka a ich obdivuhodné výkony, porovnateľné s profesionálnymi, si na 18. ročníku Celoslovenskej prehliadky seniorských speváckych súborov všimla aj odborná porota.

Olinka a Milanko

„Prehliadka sa v tomto roku presunula z Košíc do Pezinka. O jej hladký priebeh sa postaralo Ústredie Jednoty dôchodcov Slovenska v spolupráci s bratislavskou krajskou organizáciou Jednoty a Pezinským centrom kultúry. Finančne ho podporilo Ministerstvo kultúry SR,“ informovala Eva Weissová, jedna z domácich organizátoriek. Netajila radosť z úspechu O. Rapavej a M. Púčika. „Porota ich vyhodnotila ako najlepších,“ spresnila. Aj E. Weissová spieva v Petržalčanke a diváci ju poznajú aj ako kmotru v hudobno-dramatickom pásme Svadba v Petržalke. „V Pezinku však mohli na pódium vystúpiť maximálne 20-členné zoskupenia, preto som sa účinkovania na súťaži sama vzdala,“ prezradila. Ďalších spevákov musela chtiac-nechtiac vyradiť vedúca súboru Alžbeta Korbelová. „Nie je to vždy ľahké, ale podmienky prehliadky sme museli splniť,“ povedala.

Spevácka skupina Petržalčanka postúpila do celoslovenského kola z krajského, ktoré sa konalo v máji v DK Zrkadlový háj. Cieľom oboch podujatí je zachovávanie a šírenie ľudových tradícií. Snažia sa ho v našej mestskej časti naplniť dva seniorské spevácke súbory: Melódia z Lúk a Petržalčanka z Hájov. Obidva za sebou už majú viaceré úspechy, či už je to napr. vydanie CD alebo účinkovanie v televízii.

Olinka Rapavá a Milan Púčik na vystúpení v Pezinskom dome kultúry.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky