INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Celoslovenský úspech Petržalčanky

Celoslovenský úspech Petržalčanky

Keď Olinka Rapavá zatiahne niektorú z náročných východniarskych ľudoviek, poslucháčom až husia koža naskočí. Také čistulinké výšky zvládne len máloktorá amatérska speváčka. A keď Milan Púčik rozkmitá svoje prsty na klávesoch harmoniky, nohy prítomných sa pustia do tanca samy od seba.

Obaja účinkujú v seniorskom súbore Petržalčanka a ich obdivuhodné výkony, porovnateľné s profesionálnymi, si na 18. ročníku Celoslovenskej prehliadky seniorských speváckych súborov všimla aj odborná porota.

Olinka a Milanko

„Prehliadka sa v tomto roku presunula z Košíc do Pezinka. O jej hladký priebeh sa postaralo Ústredie Jednoty dôchodcov Slovenska v spolupráci s bratislavskou krajskou organizáciou Jednoty a Pezinským centrom kultúry. Finančne ho podporilo Ministerstvo kultúry SR,“ informovala Eva Weissová, jedna z domácich organizátoriek. Netajila radosť z úspechu O. Rapavej a M. Púčika. „Porota ich vyhodnotila ako najlepších,“ spresnila. Aj E. Weissová spieva v Petržalčanke a diváci ju poznajú aj ako kmotru v hudobno-dramatickom pásme Svadba v Petržalke. „V Pezinku však mohli na pódium vystúpiť maximálne 20-členné zoskupenia, preto som sa účinkovania na súťaži sama vzdala,“ prezradila. Ďalších spevákov musela chtiac-nechtiac vyradiť vedúca súboru Alžbeta Korbelová. „Nie je to vždy ľahké, ale podmienky prehliadky sme museli splniť,“ povedala.

Spevácka skupina Petržalčanka postúpila do celoslovenského kola z krajského, ktoré sa konalo v máji v DK Zrkadlový háj. Cieľom oboch podujatí je zachovávanie a šírenie ľudových tradícií. Snažia sa ho v našej mestskej časti naplniť dva seniorské spevácke súbory: Melódia z Lúk a Petržalčanka z Hájov. Obidva za sebou už majú viaceré úspechy, či už je to napr. vydanie CD alebo účinkovanie v televízii.

Olinka Rapavá a Milan Púčik na vystúpení v Pezinskom dome kultúry.

 

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 416, 0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201