INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

V novootvorenej pobočke knižnice aj nový projekt

V novootvorenej pobočke knižnice aj nový projekt

Na slávnostnom otvorení už tretej, ale najmodernejšej pobočky rodinného typu, predstavila riaditeľka Miestnej knižnice aj nový projekt určený pre mládež pod názvom „Vstúp, vyber, vypožičaj“. Krstným otcom pobočky v ZŠ Turnianska sa stal známy propagátor literatúry, moderátor a publicista Dado Nagy.

V kompletne zrekonštruovaných priestoroch je k dispozícii aj menší študijný a počítačový sektor pre verejnosť a samostatný priestor pre oddych a relax s možnosťou čítania, hrania spoločenských hier, ale aj video a DVD projekcie. Bonusom pobočky je závesný výstavný systém, ktorý ako prvá využila BIBIANA na prezentáciu diel slovenských ilustrátorov ocenených na Bienále ilustrácií Bratislava. Základom knižného fondu sa stali knihy z malej detskej knižnice z Lietavskej 14, ktorá už nespĺňala základné štandardy, a preto ju zrušili. „Všetkých registrovaných čitateľov z tejto pobočky sme automaticky presunuli sem, na Turniansku, kde môžu aj prísť vrátiť požičané knihy,“ dodala riaditeľka miestnej knižnice Katarína Bergerová.

Knižnica zároveň predstavila aj svoju novú kampaň “v.v.v. – vstúp, vyber, vypožičaj“, ktorej cieľom je spopularizovať čítanie pre mládež od 11 do 19 rokov. Zamestnanci knižnice vybrali 100 kníh rôznych žánrov v desiatich kategóriách, ktoré odporúčajú na prečítanie. Po prečítaní bude môcť mladý čitateľ knihu ohodnotiť nalepením nálepky na jej obal, čím vyjadrí spokojnosť s vypožičaným titulom a odporučí ostatným si ho buď prečítať, alebo ho označí ako neutrálny, alebo povie „toto by som nikdy viac nečítal“. Tí, čo si prídu vybrať knihu, budú mať hneď na obale „odkaz“ od svojich kamarátov. Takisto budú môcť titul ohodnotiť prostredníctvom komentárov v galérii titulov na sociálnej sieti alebo na vložených záložkách v knihách. Súčasťou kampane sú okrem nálepiek aj informačné letáky, ktoré mládež dostane v každej pobočke. „Dostať knihy bližšie k malým čitateľom, to bol zámer, prečo sme začali budovať pobočky priamo v školách. Tu sa nám podarilo zriadiť pekné miesto pre celú rodinu, ktoré, ako dúfam, využijú Petržalčania na spoločné chvíle nielen za nepriaznivého počasia,“ dodal starosta Vladimír Bajan. Predsedníčka Spolku slovenských knihovníkov a knižníc Sylvia Štasselová vyjadrila uznanie mestskej časti za podporu miestnej knižnice a jej projektov popularizácie čítania u detí a mládeže a vyzdvihla prínos a aktívny prístup knižnice pri zavádzaní inovatívnych myšlienok a projektov. Riaditeľka Miestnej knižnice Petržalka Katarína Bergerová dodala, že knižnica bude otvorená po celý rok, a to denne od pondelka do piatka.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky