INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Osud ľudstva je dávno spečatený

Osud ľudstva je dávno spečatený

Do štokholmskej nemocnice privezú po pokuse o samovraždu päťdesiatpäťročného kryptológa Williama Sandberga. O pár hodín ho z nemocničného lôžka unesú neznámi muži, členovia tajnej organizácie. Vedec sa preberie až na zámku kdesi v Európe. Podľa záhadného spolku je totiž osud ľudstva vpísaný do nášho genetického kódu a William ho má rozlúštiť.
Novinárka Christina odmieta akceptovať zmiznutie svojho exmanžela. Švédska polícia neverí, že ide o viac než len bežný únos osoby. Christina preto rozbehne pátranie na vlastnú päsť. Postupne sa dostáva bližšie k pravde – a zároveň k hrôzostrašnému zisteniu. William tuší, čo má organizácia za lubom, no ukáže sa, že pravda je oveľa hrozivejšia. So svojou spoluzajatkyňou, sumerologičkou Janine, sa horúčkovito usiluje vyriešiť záhadnú správu. Čas však hrá proti nim.

Reťazec skazy ako keby napísal Dan Brown, teda keby písal tak strašne kostrbato a zmätene ako autor. Lebo námet knižky je vskutku „Brownovský“. Tajomné spiknutie, desivá hrozba visiaca nad osudom ľudstva, jednotlivci, bojujúci proti utajenej organizácii snažiacej sa zvrátiť koleso dejín.
Keď dáte knihe z vydavateľstva Ikar šancu a trpezlivo sa prehryziete cez nudný úvod napokon vás odmena neminie, dej sa konečne rozbehne, ozubené kolieska začnú do seba zapadať a už sa veziete. Reťazec skazy je menej vzrušujúci ako napovedá jeho názov ale isté napätie v sebe predsa len má, takže hoci sa po prvom prečítaní k nemu nevrátite, nudnú upršanú sobotu vám prežiť pomôže.

Fredrik T. Olsson je scenárista, režisér, komik a herec. Už v detstve písal, hral, kreslil komiksy. Od roku 1995 pracuje ako filmový a televízny scenárista. Nevyhýba sa ani komediálnym žánrom, ani trilerom. Autorsky sa podieľa na programoch rôznych švédskych produkcií a účinkuje aj ako sólový komik. Na svojej webovej stránke sa oprávnene označuje za „chlapa, ktorý veľa rozpráva“.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky