INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Nezabúdame na svoje korene

Nezabúdame na svoje korene

Aj v Petržalke žije veľa národnostných menšín, ktoré nezabúdajú na svoje korene, rodičov, prarodičov a ich kultúru. Práve v Petržalke vzniklo Centrum mladých Rusínov. Slávnostne ho otvorili 12. septembra v priestoroch SPŠE na Hálovej 16. Súčasťou centra sú aj priestory Folklórneho súboru Ruthenia, štúdia Rusyn FM a Organizácie Molody Rusyny. Som veľmi rada, že je tu toľko nadšených Rusínov, hlavne mladých, ktorí sú hrdí na kultúru svojich rodičov i predkov. Aj moji rodičia boli Rusíni, preto sa veľmi teším, keď počujem zvučné rusínske i ukrajinské piesne.

Organizáciu prijali za kolektívneho člena Rusínskej obrody na Slovensku. Hlavnými cieľmi sú okrem združovania mladých Rusínov a osvety tejto národnostnej menšiny aj organizovanie rôznych kultúrnych, spoločenských a športových podujatí, predstavovanie osobností rusínskeho národa, histórie, kultúry a umenia. Prioritou všetkých snažení je pozdvihnutie národného povedomia a národnej hrdosti Rusínov a zachovanie rusínskych tradícii, folklóru a kultúry. Vzhľadom na roztrúsenosť Rusínov po svete, sa združenie snaží nadväzovať kontakty a zbližovať Rusínov bez ohľadu na hranice. Svojimi aktivitami sa občianske združenie Molody Rusyny snaží osloviť širokú verejnosť, no predovšetkým vzbudiť u mladej generácie záujem o rusínsku kultúru. V Bratislave žije aj veľa významných osobností, ktorí sa hlásia k tejto národnostnej menšine.

Dvere sú otvorené všetkým, ktorí chcú svojou prácou prispieť k tomu, aby sa rusínsky národ rozvíjal a zanechal odkaz pre ďalšie generácie.

 

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky