INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Po 25 rokoch späť na miesto, kde to všetko začalo…

Po 25 rokoch späť na miesto, kde to všetko začalo…

Mimoriadne úspešný autor trilerov z právnického a športového prostredia John Grisham sa v Platanovom rade po 25 rokoch vracia späť do Clantonu, dejiska jedného z najpopulárnejších románov Kedy zabiť, do tej istej súdnej siene, v ktorej Jake Brigance obhajoval Carla Leeho Haileyho, zúfalého otca znásilneného dievčatka. Mladý advokát Jake Brigance opäť rieši prípad, v ktorom ide o rasové napätie a staré krivdy.

Seth Hubbard je bohatý podnikateľ. Zomiera na rakovinu. Nikomu neverí. Predtým, ako sa obesí na starom platane, vlastnoručne napíše nový závet. Tento dokument vtiahne Hubbardove dospelé deti, jeho čiernu gazdinú aj Jaka Brigancea do rovnako dramatického konfliktu, akým bol proces s Carlom Leem Haileym, vďaka ktorému sa Jake preslávil. Nový závet vyvolá množstvo otázok, ale na máloktorú odpovie. Prečo Hubbard odkázal takmer celý majetok svojej gazdinej? Ovplyvnila chemoterapia a lieky proti bolesti jeho úsudok? A ako to všetko súvisí s miestom, ktoré kedysi volali Platanový rad? J. Grisham je overená značka, ak si kúpite jeho knižku, nebudú to vyhodené peniaze. Ale tento raz sa príbeh trochu stráca v mori práva. Nemá dych berúci spád a nie je to knižka, ktorú nepustíte z rúk kým, nie ste na poslednej strane. Príbeh sa rozvíja pomaly, odkazuje na predchádzajúce knihy s Jakeom Brigance. Rozuzlenie tajomstva vás nešokuje ale o to uveriteľnejšie pôsobí.

V žánri príbehov zasadených do súdnych siení sa John Grisham stal kultom i uznávanou autoritou. Počas doterajšej spisovateľskej kariéry napísal 25 svetových bestsellerov, ktoré boli preložené do 39 jazykov. Celkový náklad jeho kníh sa odhaduje na 235 miliónov výtlačkov. Romány Johna Grishama sa stali predlohou viacerých filmov, ktoré dnes môžeme považovať za klasické diela kinematografie.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky