INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ako princ konečne Popolušku získal

Ako princ konečne Popolušku získal

Vedeli ste, že prvý príbeh podobný Popoluške pochádza zo starého Egypta a že existuje okolo 3 000 verzií tejto rozprávky? Režisér Gabriel Tóth vraví, že je to tým, že si v nej každý niečo nájde. Trápenie s nefungujúcou rodinou, túžba po láske a po skutočných rodinných vzťahoch, sny o krásnom živote a vysnívanom partnerovi.

Divadlo Aréna pripravilo v tejto sezóne predstavenie pre detských divákov. Rozprávka s pesničkami je podľa divadla určená pre deti od päť rokov, ale vezmite na ňu radšej desaťročné a staršie deti. V rozprávke sa nedočkáte žiadnych prekvapení a dej plynie podľa klasickej predlohy. To, prečo sa na ňu oplatí prísť, sú herci, výborná hudba a texty piesní.

Herecké obsadenie je menšie ako počet postáv, pretože dvojúlohu otec/macocha si zahral režisér, scenárista, autor hudby a piesní v jednej osobe, Gabriel Tóth. Hoci si toho nabral mnoho, v samotnom predstavení nechal vyniknúť kolegov hercov, sám bol najmenej výraznou postavou/postavami.  Naopak, pobavenie vyvolal už len samotný príchod oboch macochiných dcér. Emerenciu hrá Marián Labuda mladší, Žavotu Peter Kadlečík a je zrejmé, že si obaja svoju rolu vychutnávajú a bavia sa rovnako dobre ako publikum.

popoluška, šaty, muži, divadlo, kostým

Ako povedal Marián Labuda, boľ veľmi rád, keď ho režisér Gabriel Tóth oslovil, hoci dúfal, že to bude konečne do úlohy princa. A aj ostaným režisérom odkazuje, že je už naozaj pripravený stať sa princom. Vílu, ktorá Popoluške pomáha s domácimi prácami a outfitom na bál, stvárňuje Kristína Greppelová. Samotná Popoluška, nežná Adela Mojžišová, hrá v Divadle Aréna po prvý raz, na úlohy rozprávkových princezien je ale zvyknutá z divadla Ludus a z bábkového divadla. Pavol Plevčík sa do Arény sa vrátil po desiatich rokoch ako mužný princ. S podobnými úlohami má skúsenosti z Malej scény a podľa neho je divadelná rozprávka náročný žáner, pretože aj dieťa je náročný a úprimný divák. Pozvanie hrať v Popoluške ho potešilo aj preto, že do Adely Mojžišovej bol podľa vlastných slov platonicky zaľúbený už na konzervatóriu a je rád, že je na javisku jej princom. A počas scény, kde ju drží v náručí, mu to divák ochotne uverí.

popoluška, láska, princ, tanec

Herec Peter Kadlečík po predstavení povedal, že podľa neho je rozprávka veľmi flexibilná, stačí kdesi ubrať a popoludní zabaví aj menších divákov a. naopak, večer trochu pridať a baviť sa budú dospelí. S týmto tvrdením sa stotožňujeme.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky