INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Uspávač pre zlé sny

Uspávač pre zlé sny

Krimi triler Uspávač sa pokladá za doteraz najvydarenejšie dielo Larsa Keplera, autora svetových bestsellerov Hypnotizér, Zmluva podľa Paganiniho a Svedkyňa ohňa. Práve posledný spomínaný román v sebe obsahuje skutočné mrazivé narážky na Uspávača. Ak ste prišli na chuť Keplerovým desivým zápletkám, jeho nový román ktorý vydavateľstvo Ikar ponúka bude pre vás zákuskom. Otázka je, či  je až taký chutný ako je lákavý.

V mrazivej štokholmskej noci kráča po železničnom moste mladý muž. Má legionársku chorobu a je silne podchladený. V nemocnici zistia, že Mikael je už sedem rokov vyhlásený za mŕtveho. Pred trinástimi rokmi sa údajne stal jednou z posledných obetí sériového vraha, ktorého zatkol svojský komisár Joona Linna. Jureka Waltera odsúdili a zatvorili na uzavreté oddelenie psychiatrického ústavu. Kde teda žil Mikael celých trinásť rokov?

Konečne sa dozvieme odpoveď na otázky prečo sa detktív Joona Linna tak trápi a čo sa vlastne stalo s jeho rodinou. A konečne sa zoznámime s najdesivejším vrahom Keplerových kníh a spoznáme príčiny jeho neľudských činov. Spolu so sympatickou hrdinkou sa budeme snažiť získať si jeho dôveru. A hádať kto s kým sa vlastne zahráva. Budeme s ním trávit celé dni a váhať medzi odporom, strachom a nečakanými sympatiami.

Román vás vtiahne do seba a nepustí kým sa nedostanete všetky odpovede. Niekoho uspokoja, iný bude možno sklamaný, lebo odhalenia bývajú málokedy také vzrušujúce ako tajomstvá. V každom prípade vás čakajú napínavé chvíle a Uspávača určite neodložíte v polovici. Úvodná vete tohto článku je pravdivá.

Lars Kepler svojím záporným hrdinom občas prepožiačiava schopnoti, že až tažko uveriť že sú to len ľudia z mäsa a kostí. Aj v tom je čaro jeho románov. A občas slabina. Ale uričte je to autor, ktorého knihy nesklamú a budú vám dobrým spoločníkom na dovolenke počas škaredého počasia.

Lars Kepler je pseudonym spisovateľskej dvojice, ktorú tvoria manželia Alexander Ahndoril a Alexandra Coelho Ahndorilová. Meno Lars si zvolili podľa autora slávnej trilógie Millennium Stiega Larssona a priezvisko podľa významného nemeckého astrológa Johannesa Keplera. Alexander sa narodil roku 1967, študoval na univerzite v Štokholme film, náboženstvo a filozofiu. Dnes je jedným z najslávnejších švédskych spisovateľov. Alexandra sa narodila roku 1966 vo švédsko-portugalskej rodine. Venuje sa literárnej kritike a je autorkou viacerých úspešných románov.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky