INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Kniha písaná, kreslená a čítaná s Lámorom

Kniha písaná, kreslená a čítaná s Lámorom

Keď Kristína Farkašová krstila svoju prvú knihu, mala vraj moderátora, ktorého však vôbec nepustila k reči. Takže krst svojej druhej moderovala sama. A ako povedala, napísať druhú knihu bolo pre ňu ťažké, pretože mala ťažký rok. Keď si ju však čítala, zistila že to vlastne bol krásny rok plný úžasných chvíľ.

Zľava K.Farkašová, S.Trnka, T.Hudák, M.Szatmáry a B.Farkaš,

Do knihy vpísala všetku radosť, ktorú môže zažívať mama dvojičiek – ktoré už nie sú „knedle“, ale múdre dvojročné dievčatká  – „Matilda je akrobatka, chalaňka, vymýšľačka, čitateľka, Ela je skôr dáma, rozprávačka, vybavovačka a citlivejšia duša.“  Vpísala do nej všetky rozpaky a pochybnosti, či úlohu dobrej matky dokáže zvládnuť aj obyčajný smrteľník.  A podľa Kristíny to dokáže, ak mu pomôže LÁMOR – Láska a Humor.

Vtipná, nepatetická, pútavá a plná lásky – taká je nová knižka Kristíny Farkašovej  Stále som mama. A taký bol aj jej krst. Vtipný, lebo si pozvala troch kamarátov a majstrov slova – Michala Szatmáryho, Sama Trnku a Tomáša Hudáka. Tí originalitou sebe vlastnou opísali svoj vzťah k autorke knihy i knihe samotnej. T. Hudák podľa vlastných slov knihu čítal a definitívne ho to odradilo od myšlienky mať deti. Naopak, pre M. Szatmáryho je po prečítaní knihy a narodení vlastného dieťaťa, „Kiki“ prvou voľbou na telefóne vždy keď potrebuje poradiť s výchovou a prebaľovaním.

Sympaticky bezprostredná bola na krste autorka, keď sa pri ďakovaní za pomoc s knihou rodine a priateľom neubránila dojatiu a slzám. Autorku okrem rodičov (otec Boris Farkaš jej knihu ilustroval, spolu s dvojičkami, samozrejme) prišli podporiť aj priateľky v charakteristických pásikavých tričkách a množstvo čitateliek. Knihu Stále som mama si pokojne vezmite na cestu autobusom, na dovolenku a svalnatejšie typy aj do kabelky na preklenutie čakania (má 377 strán). Možno ju začať čítať a usmievať sa nad ňou hocikedy a hocikde.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: +421 905 273 414, +421 905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201