INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Princeznička, ktorú kráľ zlatom zhýčkal

Princeznička, ktorú kráľ zlatom zhýčkal

Ako malá svojím „chcem“ všetkých iba zabávala. Ako veľká dievka (z drievka, lebo bola bábkou – a ešte krásnou akou!) sa len za blýskavým vliekla. Kde sa len potkla – chcela samé zlato, celý poklad (čo vy na to?). Ba aj po šatách zlatých zatúžila… Čo asi mala v žilách? Krv síce kráľovskú, no márnivú až hrôza. Taká bola princezná Jasmína – ani na voz, ani z voza.

Raz zlatú loptičku dostala a po kráľovskom parku s ňou hopsala. Až sa jej to stalo osudné – hračka jej spadla do studne. To bolo plaču, to bolo sĺz – skrz vec, ktorá zmizla preč, na záchranu nádej žiadna… A zrazu, z hlbiny studne vyskočil žabiak!

I dohodli sa s Jasmínou, že si pomôžu: on vyloví loptu, ona si ho nechá dostať sa až pod kožu. Teda byť jej kamarátom… načo zlato, načo nablýskané haraburdie? Lepšie žabiakovi bude s blízkou dušou. Jasmína dala súhlas: „To by za odmenu ušlo.“

Takto sa po predslove Gašparka začína rozprávka Žabí princ, ktorej dej sa, pochopiteľne, ešte zauzlí, všetko sa skomplikuje, aby sa však napokon – ako inak – na dobré obrátilo. To vám môžu potvrdiť deti, ktoré bábkové predstavenie videli v nedeľu dopoludnia 10. marca v Dome kultúry Zrkadlový háj. Rodinné bábkové divadlo s latinským názvom Animare Silva (v preklade: Oživovanie dreva) pripravujú a uskutočňujú manželia Pilátovci. Bábky si sami vyrezávajú (prevažne z lipového dreva), obliekajú, teda šijú im kostýmy, maľujú tváričky, ručičky a nožičky, píšu pre ne veršované príbehy a vodia ich po scéne.
V repertoári majú, pochopiteľne, aj iné hry.

zabiak v rukach deti
No a po ich skončení sa detské publikum ešte nerozchádza. Pretože manželia Pilátovci vyjdú spoza opony na pódium s jednotlivými bábkami, aby si ich malí diváci mohli lepšie poobzerať, podať im rúčku, nechať sa spolu odfotografovať svojimi rodičmi… „A čo ste Francúzi?“ opýtala sa v haravare jedna dievčina, keď sa deti vrhli na žabacie stehienka zakliateho Žabieho princa a jeho vtedy ešte nešťastnej, lebo rovnako zakliatej polovičky. „Tieto sú drevené!“ zareagoval chlapček. Z dreva áno, ale drevené vôbec nie! Veď na scéne sa hýbu, chodia, behajú a tancujú. Aj vám bude do skoku – dopredu i odboku, tak nám to aspoň pripadlo, keď sa prídete nabudúce pozrieť na bábkové divadlo!

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky