INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Bratislavská burza kníh  

Bratislavská burza kníh  

Mestská knižnica Bratislava v spolupráci s ďalšími knižnicami v hlavnom meste aj v tomto roku organizuje Bratislavskú burzu kníh. Jej jubilejný desiaty ročník sa bude konať už tradične v apríli na nádvorí knižnice na Klariskej ulici v Bratislave. Ľudia sa však do nej môžu zapojiť už dnes darovaním nepotrebných kníh, ktoré majú doma. Knihy budú potom predávať na Bratislavskej burze kníh, ktorá je súčasťou otvorených dverí bratislavskej samosprávy Bratislava pre všetkých.

Bratislavskú burzu kníh organizuje Mestská knižnica v Bratislave spolu so Staromestskou knižnicou, Knižnicami Ružinov a Petržalka, Knižnicou Bratislava – Nové Mesto a menšími bratislavskými miestnymi knižnicami. Zúčastnené knižnice venujú do burzy kníh vyradené knihy zo svojich fondov. Tie však nestačia, knižnice preto oslovujú aj verejnosť. Ľudia môžu nepotrebné knihy priniesť na ľubovoľné pracovisko Mestskej knižnice Bratislava od pondelka do piatku v čase od 8. do 19. hodiny. Knihy si budú môcť ľudia kúpiť v apríli na Bratislavskej burze kníh za symbolických 50 centov. Vyzbierané peniaze Mestská knižnica použije na zakúpenie zvukových kníh do Oddelenia pre nevidiacich a slabozrakých v Mestskej knižnici Bratislava, na revitalizáciu fondu tohto oddelenia či na nákup nových kníh do knižnice.

Peniaze získané z Bratislavskej burzy kníh Mestská knižnica už aj v minulých rokoch použila na rozšírenie ponuky zvukových nahrávok pre zrakovo znevýhodnených čitateľov, na revitalizáciu fondov Oddelenia pre nevidiacich a slabozrakých a tiež na posun k modernejším formátom – ako sú zvukové knihy v CD a mp3. Zvukové knihy Mestská knižnica nakupuje najmä z Knihovny a tiskárny pro nevidomé K. E. Macana v Prahe a z ponuky vydavateľstiev na knižnom trhu.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky