INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Reči, len samé reči

Reči, len samé reči

Ľudí žijúcich od výplaty k výplate je stále viac, chudobou je ich postihnutých asi sedemstotisíc, ohrozené sú najmä neúplné a viacdetné rodiny. Odborníci stále častejšie akcentujú riziko rastu generácie chudoby a spolu s Detským fondom Unicef aj zväčšujúce sa rozdiely medzi deťmi podľa ich sociálneho zázemia. Latentné zdieranie zamestnancov, mizerné mzdy, stále vysoká nezamestnanosť, ignorované kšefty s liekmi, marginalizované skupiny žijúce v ľudsky nedôstojných podmienkach, celoplošné zhoršovanie životného prostredia či medzinárodné udalosti bytostné sa dotýkajúce každého občana, by mali zaujímať najmä tých, ktorých sme usadili do parlamentných lavíc.

O tom, že opak je pravdou sa denne presviedčame, niet sa čo čudovať, že prieskumy verejnej mienky dôverou parlamentu neoplývajú. V našej snemovni sme už mali a máme všelikoho, od amatérskych klaunov po straníckych migrantov, rozmanité figúrky, osôbky i osobnosti, ľudí vzdelaných i ľudí menej kultivovaných. Bolo by zaujímavé vedieť, o čom prvoplánovo uvažovala poslankyňa, ktorá si do parlamentu vzala batoliatko alebo jej imobilná poslankyňa. Kvôli obom dámam parlament niekoľko dní svetu trápne dokazoval, že sa vie postarať aspoň o svojich. So všetkou vážnosť však vyvstáva otázka, čo dokáže v prospech iných urobiť poslankyňa, ktorá osobný problém pertraktuje na najvyššom zastupiteľstve štátu pomocou médií. Bude parlament svojimi zákonmi taký ústretový aj voči iným slovenským mamičkám a imobilným zamestnancom? Podľa neposlaneckého rozumu stačilo svoje požiadavky nahlásiť vopred bez ďalšieho estrádneho vystúpenia, veď okrem bulváru a parlamentných prihrievačov vlastnej polievočky nikoho nezaujíma, či pani poslankyňa má primeraný záchodík alebo či národná rada ponúka mamičkám detský kútik. Len tak na okraj, veľkí zamestnávatelia mali pred zmenou politického systému zriadené podnikové jasle a škôlky, aby sa matky mohli venovať svojej práci. Detské jasle boli považované za zariadenie zdravotnej prevencie, čo bolo určite rozumnejšie, ako vláčiť do roboty svoje nemluvňa v baby vaku.

Tak si myslím, že niet sa čo čudovať nárastu nespokojnosti so slovenskou realitou,  diametrálne odlišnou od oficiálnych rečí. V nemalej miere sa o to nedôstojným správaním a apatickým vzťahom k svojej práce pričiňujú aj tí, ktorým sme vložili do rúk našu dôveru.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Ochrana osobných údajov: kliknite SEM.