INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Hviezdy v našej ulici

Hviezdy v našej ulici

V Kafé Lampy sa konala príjemná vernisáž. Známy spoločenský fotoreportér Peter Leginský tu prezentoval  fotografie z filmových festivalov v Cannes, ale aj z viedenských Operballov.

Snímky, na ktorých sú zväčša známi herci a prípade speváci, nechýbajú  v Leginského knižke Hviezdy Cannes. V priebehu posledných troch rokov výstava týchto fotografií vedno s knižnou ponukou putovala po celom Slovensku. „V Petržalke som ešte nebol a preto ňou aj zatváram šnúru prezentácií,“ povedal autor na vernisáži, ktorú uvádzala majiteľka Kafé Lampy Andrea Reichová. V tomto priestore sa totiž pravidelne uskutočňujú bankety, ale aj rozličné kultúrne eventy. Preto ani na vernisáži fotiek Petra Leginského nemohla  chýbať hudba.

kafe lampy p. leginský

O predvianočnú atmosféru sa bravúrne postarala Marcella Molnárová, ktorú s Petrom Leginským spája dlhoročné priateľstvo. „ Fotografoval ma po prvýkrát, keď som mala šesť rokov,“ priznala stále šarmantná speváčka, ktorá súčasne uviedla na trh  nové vianočné cédečko. Spisovateľka Barbora Laucká, ktorá o plesoch na Slovensku a vo Viedni napísala knižku Noci v lakovkách, doplnenú Leginského fotografiami, zasa spomínala zážitky z viedenského Opernballu, kam s kolegom  chodievali  roky ako zohraná žurnalistická dvojica: „ Raz prišla do lóže staviteľa Lugnera Fergie – vojvodkyňa z Yorku, ktorú okamžite obkolesil dav fotoreportérov z celého sveta,“ obveselila prítomných hostí milou spomienkou.

leginsky

A ako to vyriešili naši Slováci? Napriek tomu, že Laucká mala požičané biele svadobné šaty, dala svojmu kolegovi rabaka, tak, že jednou nohou stál na jej rukách a druhou na ramene. Opäť  sa mu vydarili skvelé zábery.  S Marcellou Molnárovou si na záver podujatia  Peter Leginský zanôtil do mikrofónu a potom sa ešte všetci dlho tešili z tohto, že sa vidia a že život je stále krásny.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416