INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Budeme lepší. Bude nám lepšie?

Budeme lepší. Bude nám lepšie?

Skúste si aspoň na chvíľu predstaviť, že sa naozaj všetkým naplnia absolútne všetky predsavzatia, ktoré si do roka 2015 dali. Hrozná predstava. Pokúsim sa objasniť prečo. Povedané jednou vetou: Od tej chvíle sa totiž, povedzme na území našej milovanej domoviny, zásadne a všade bude odohrávať už iba ušľachtilý súboj dobrého, prirodzene, s ešte lepším. Naozaj?
Preberme si to konkrétne. Začnem tým najbanálnejším – fajčením. Pretože fajčiari z jedného dňa na druhý úplne vymiznú, cigarety nikto nebude kupovať. A keby len to. Štát príde o dane z tabakových výrobkov, ľudia o prácu, obchodníci a krčmári zasa o kšeft.
A poďme pekne ďalej. Ráno zájdete do práce a kolegyňa, s ktorou tak radi ohovárate tú tretiu – nič. Nereaguje. Je vysmiata a so všetkým spokojná. O čom sa s ňou rozprávať? Vaša nervozita narastá, určite sa doma pohádate. Vlastne, to nemôžete, dali ste si predsavzatie. A čo tak tresnúť tanier o stenu? Lenže to už slušňáci po novom nerobia… Tak.
Čo sa kariéry týka, hotová pohroma. Ako sa na chrbte niekoho iného dostať vyššie? Nijako. Budete predsa lepší. Šlus. Ja viem, je tu otázka, či ten tupec má byť vaším šéfom už nadosmrti. Zrejme áno, ak vaše svedomie má zostať nebesky čisté. Pôvodne ste snívali o šéfovskom plate, lenže teraz je s tým amen. Ak pravda, ten kretén (alebo už nebudete používať ani hanlivé slová?) sám od seba niekam nezmizne, pretože vyhodiť ho nemá kto. Všetci sú dobrí.
Ozaj, chcete, aby sa váš synáčik tohto roku dostal na vysokú. Aj keď je hlúpy. Pôvodne ste chceli podmazať bývalého spolužiaka. Lenže aj on sa rozprávkovo rozhodol, že česť a charakter sú nadovšetko. Výsledkom bude, že pokračovateľ vášho rodu sa stane tým, čo si zaslúži.
A čo vy, milí priatelia príležitostného mimomanželského potešenia? Aké to je, večer čo večer vysedávať doma, čumieť na televíznu debnu, tliachať dokola to isté so svojou milovanou a ešte sa aj tváriť, že vás to naozaj baví? Nuž čo, deje sa len to, čo ste pod vplyvom teplej domácej atmosféry a vychladeného vína nasľubovali. Už žiadne bádateľské odkrývanie zákutí doteraz nepoznaných. Práve sa vám, ako náruživému poľovníkovi, bez toho, aby ste si ešte aspoň raz naposledy vystrelili, všetky mladé pipíšky rozleteli. Alebo inak: So svojou starou škodovkou sa budete trmácať po hrboľatej ceste života, zatiaľ čo po nových asfaltkách sa preháňajú nádherne vyleštené limuzíny. Už ich šoféruje niekto iný. Vernosť však víťazí.
Alebo takí športovci. Budú féroví. Už sa nebudú biť – ani o víťazstvo. Budú aj veľkorysí. Ako dobrí hostitelia si zrejme od súpera dajú nasúkať, koľko sa mu zachce. Treba za týchto okolností vôbec stavať národný futbalový štadión? A nebolo by lepšie hokejové haly rovno zbúrať? Na také zápasy predsa nikto chodiť nebude…
To je len zopár príkladov, aké dôsledky môže mať naša dobromyseľnosť. A tak by sa dalo pokračovať, možno donekonečna. Na to by však jedny noviny nestačili.
Záver: Ja osobne som si už v živote dal stovky predsavzatí. A koľko z nich som nedodržal? Stovky. Preto zostaňme my len pekne-krásne takí, akí sme. Aj svet zostane rovnaký. Krásny. Žiarivý, šťavnatý, voňavý. No nie?

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky