INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Povolebné tresky – plesky

Povolebné tresky – plesky

Tak – ako to je naozaj? Kto vyhral, kto prehral v krajských voľbách? Lebo nič iné sa odvtedy nedá v novinách a na internete prečítať, nič iné v rádiách nepočuť, nič iné v tv reláciách ani nepočuť, ani nevidieť. Médiá hučia, politici bučia a voliči (podľa ne-dosiahnutých želaní a výsledkov) radostne či sklamane zvučia.

Keď každý o svojom

Premiér názorne grafmi, číslami, percentami presviedča verejnosť, že terajšie málo je minulé dosť. Smer teda voľby neprehral, ale, ako v troch ostatných voľbách doteraz, zasa vyhral. I keď, neskromne, „chcel viac“. Županov i poslancov. Svojich aj podporovaných. Ibaže opak je pravdou. Napriek tomu sa novozvolení dvaja  predsedovia krajov víťazne celebrujú  ako dovtedajší šiesti, čo platí aj o 88 novozvolených poslancoch namiesto dovtedajších 161 poslancov. Ide o tzv. smerácku volebnú rovnicu, keď menej je toľko isto, ba i viac.

Pravda, to nedočkavý a nádejajúci sa premiér zo „sasky“ vidí župné voľby úplne inak. V maili Obrovské ďakujeme svojim voličom, že „ … v sobotných voľbách do VUC sme porazili SMER  a zabránili ďalšiemu natieraniu Slovenska na červeno a hnedo.“ Ešteže europoslanec vybral len tie farby, ktoré „možno“ bezúrazovo menovať, lebo keby k nim pridal (omylom, náhodne) aj iné, trebárs čiernu, žltú, zelenú, oranžovú, mohlo by sa to kadejako politicky, rasovo, nábožensky, kontinentálne rozmazávať a škandalizovať, že by nádejný samopremiér z toho až sfialovel.

Sú voľby ešte súťažou ?

            Majú byť. Nech v nich obstoja tí naj – lepší, presvedčiví, vzdelaní, odvážni, konštruktívni a… a ešte akí? Vôbec- sú takí? Majú možnosť sa prejaviť? A naozaj aj presvedčiť? Umožňujeme im to, najmä však, umožňujú si to, ako kandidáti, medzi sebou navzájom?  Špina v kampani je bežná, znie titulok jedného denníka dva dni pred voľbami. Hovorí sa tomu „black PR“ Čierne piár.  A tak sa nám verejne i neverejne slovensky predvolebnelo  – eštebákmi, podvodníkmi, zlodejmi, zločincami, násilníkmi, korupčníkmi, protekčníkmi – na koho sa nezabudlo? A rady „nad zlato“! Koho nevoliť a prečo. Esemeskami, mejlami, fejsbukmi, áno, aj bilbordami. Nie volič proti kandidátovi, ale kandidát proti kandidátovi rozposiela, rozširuje, nabáda k ďalšiemu šíreniu, červeným sa mená podčiarkujú, koho určite nie s výkričníkmi a koho určite áno, predsa našich, s tromi výkričníkmi!!! – takže máme double, triple poslancov – živnostníkov… Ľud si to rozposiela, „obohacuje“ sa. Dôkazy sú. Ajajaj! To by sa mnohí voliči čudovali! Však páni poslanci a panie poslankyne, aj tí a tie z Petržalky…

A je naozaj po voľbách

Z tlače 11. novembra t.r.: „Ponuky na realizáciu a následnú prevádzku rodinného parku v Petržalke mali záujemcovia predkladať do 7. septembra. Vedenie župy nakoniec tento termín predĺžilo do 8. novembra. Do stanoveného termínu nebola Bratislavskému samosprávnemu kraju  predložená ani jedna ponuka, preto sa táto súťaž ruší.“

Aké prekvapujúce, však? Ani nie, len je už po voľbách.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky