INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Karkulkove rozprávky podporila Batucada bomba

Karkulkove rozprávky podporila Batucada bomba

V cukrárni Kapucino – caffé and cakes  privítali na svet detskú knižku  Karkulkove rozprávky. Dielko pre deti od osem rokov  z pera spisovateľky Barbory Lauckej ilustroval jej syn Maťo Vít. Vtipné príbehy, ktoré opísala autorka ako „srandu z našej rodiny“,  na malej slávnosti s veterníkmi, krémešmi  a senzačnou zmrzlinou komentovala komická herečka Oľga Belešová.

Stano Vít alias Karkulko, Katarína Jesenská, alternatívny umelec Maťo Vít, Barbora Laucká a Oľga Belešová.

„Barbora bola kedysi mojou šéfkou v novinách,“ začala na úvod  drobná veselá herečka, ktorá sa ešte pred svojou kariérou na doskách, ktoré znamenajú svet, živila ako redaktorka v rôznych slovenských periodikách. A potom sa už zhovárala s Barborou Lauckou o tom, čo ju motivovalo k napísaniu v poradí piatej autorskej knižky. Ako sa prítomní dozvedeli, pôvodný popud vyšiel od jej dcéry Veroniky, ktorá mame pri rodinnom obede povedala: „Prečo stále píšeš také smutné veci? Všetko okolo nás je ponuré, na Slovensku sa krútia smutné filmy a aj literatúra je dosť neveselá.“ Preto si bývalá novinárka a dnes už spisovateľka povedala, že z jej pera musia vyjsť aj úsmevné príbehy. Stalo sa.

Obsah knižky sa týka života jej rodiny, a preto ju  autorkin syn Maťo  vyzdobil originálnymi ilustráciami. Ako undergroundový,  alternatívny umelec doplnil knižku postavičkami detičiek rôznych farieb a etník. Aby si deti, ktoré ju budú čítať, uvedomili rozmanitosť sveta. A na dôvažok ešte aj na privítaní do života pred cukrárňou,  ale aj v nej, zahral so svojimi kolegami zo zoskupenia Batucada – bomba  dynamické rytmy. Krstnou mamou Karkulkových  rozprávok bola moderátorka JOJky Katarína Jesenská. Do života ich uviedla  cukríkmi, ktoré ako prvý ochutnal protagonista knižky Karkulko,  občianskym menom Stano Vít.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky