INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ísť či nejsť, voliť či nevoliť?

Ísť či nejsť, voliť či nevoliť?

Denne mám na dohľad a na skok dve stredné školy na Lúkach III, na   Strečnianskej ul. – jednu zdravotnícku a druhú odbornú školu podnikania. Budovy na vzhľad: hanba-hanbúca, a roky-rokúce. Povedľa zasa, na Znievskej 2, 4 sú dve niekdajšie materské školy (tie vôbec boli pýchou Petržalky), potom ako školské zariadenia, jedno ešte ako-tak slúži nadaným deťom, druhé vyhorelo pred šiestimi rokmi a tak aj zostalo.

V ostatných týždňoch tu bolo trochu predvolebného šramotu, na „mieste činu“ spoločné fotografovania tých, čo najskôr za predaj vyhoreniska v krajskom zastupiteľstve hlasovali a potom zasa proti predaju opačným hlasovaním bojovali, v rýchlom slede sa tu striedajú kandidáti na župana i poslancov, jedni strašia obyvateľov okolitých panelákov, čo za mrakodrap tu vyrastie, druhí im tu sľubujú radostnú oázu hier, vzdelávania a pokoja. Veď voľby sú už nadostrel… O vzhľade matersko-školských stavieb, ktoré znalec ohodnotil v roku 2010 na takmer milión eur, platí to isté ako v prípade  susedných stredných škôl. Panebože, toľká škaredosť, taká hanba… To podstatné ale je, že všetky štyri objekty sú na listoch vlastníctva Bratislavského samosprávneho kraja…

Aspoň raz týždenne sa prejdem či sa preveziem autom popri neslávne-slávnych deviatich hektároch pozemkov na Janíkových roliach na Lúkach VIII., na ktorých sa deväť rokov tiež nič nedeje. V redakcii PN máme zábavu, burina sa zvyčajne kosí až vtedy, keď o nej napíšeme, že už nemá trpasličiu výšku, ale prerástla aj najvyššieho basketbalistu na svete, teda cez dva metre a foto dôkazy zverejníme. Nevyrástla tu multifunkčná hala, ani futbalový štadión, Petržalčanom sa druhý rok ťahajú motúzy pod nosom o akomsi – family parku – aké už inde roky sú…. Keďže sa tam nedávno fotili nejakí volební kandidáti, zrejme tí istí, ba aj zatĺkali koly do zeme, je možné, podľa doterajšej činnosti, že tu chcú postaviť najväčší fotoateliér na svete… Fešákov a fešánd máme u nás dosť. Alebo: Petržalke by sa tiež zišla nejaká vínna cesta. Tá súčasná, Orechová, by sa len premenovala na Vínnu. Lebo vínne cesty, ten druh komunikácie medzi ľuďmi, sa teší mimoriadnej pozornosti, obľube, ale i podpore. Na Bratislavsku zvlášť. Aha, to podstatné, tých 9-ha pozemkov na Janíkových roliach je tiež na liste vlastníctva Bratislavského samosprávneho kraja – a ich hodnota podľa znalca je 16 a pol mil. eur.

No, ako potom možno nejsť túto sobotu k voľbám a nevoliť, keď je všetko tak našsky – naše?

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: +421 905 273 414, +421 905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201