INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Karikov Čierny rok

Karikov Čierny rok

V bratislavskom kníhkupectve Martinus koncom októbra pokrstili nový román Jozefa Kariku Čierny rok. Krstilo sa veľmi netradične – čiernym pieskom. Keďže román hovorí o divokých 90-tych rokoch, knihu zasypali pieskom dve osobnosti, ktoré boli v tomto období spoločensky a politicky aktívne.

Herec, politik a významná osobnosť Milan Kňažko a novinár a publicista Marián Leško. Krst knihy bol spojený aj s diskusiou o politickej situácii v časoch, kedy sa román Čierny rok odohráva a dnes. Vydavateľstvo IKAR reprezentovala výkonná riaditeľka Valéria Malíková, večerom sprevádzala moderátorka Lucia Lackovičová. Román Čierny rok je voľným pokračovaním Karikovho románu Čierna hra a je jedinečnou výpoveďou o dobe, ktorú si ešte veľmi intenzívne pamätáme.

…Rozpolteného mafiánskeho bossa Petra Štarcha čaká najhorší rok v živote. Cesta za mocou a vysnívaným rajom sa mení na strmý pád do pekla.
Štarch pomáha najlepšiemu kamarátovi sprivatizovať veľkú fabriku. Lenže o miliardový majetok má záujem aj mocný a nemilosrdný oligarcha, ktorý ide cez mŕtvoly.
Plachý drogový priekupník Zolo Čonka rozširuje svoje impérium a sníva o medzinárodnom biznise. Naráža na prekážky, z ktorých najväčšou môžu byť jeho vlastní bratia.
Skorumpovaný úradník Alexander Vokoš rozohráva čoraz nebezpečnejšiu hru a preniká až k všemocnému premiérovi, ktorý stráca pôdu pod nohami.
Pešiaci Bobo a Laba sa usilujú prežiť vo vrcholiacom šialenstve deväťdesiatych rokov, keď sú výbuchy a streľba doslova na dennom poriadku.
Všetci zažívajú čierny rok, ktorý sa pre nich ľahko môže stať posledným. Túžili po lepšom živote, vplyve a bohatstve, ale dostanú iba násilie, smrť a temnotu…

Veľkolepá kriminálna dráma s prvkami trileru od majstra napätia Jozefa Kariku. Nenechajte si ujsť najväčší slovenský román za päťdesiat rokov. Vyšiel na 664 stranách a svojím rozsahom sa zaraďuje medzi najväčšie slovenské romány, ktoré boli napísané.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: +421 905 273 414, +421 905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201