INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Učiteľ tanca z ulice

Učiteľ tanca z ulice

Každý z nás má na niečo talent, no nie každý z nás ho vie zužitkovať tak dobre ako Robko Barny. Neobyčajný príbeh mladého tanečníka, ktorý to v živote nemal ľahké, sa dostal doslova z ulice k tomu, čo ho teraz živí. 

Nepriaznivá situácia ho donútila ubytovať sa s mamou v krízovom centre, keď mal 7 rokov. Našiel tam niečo, čo mu zmenilo život. Pridal sa k tanečnej skupine G.I.L, ktorá tam pôsobila pod vedením Beáty Pekajovej. Žiaľ, keď mal 12,  tanečná skupina sa rozpadla. No vďaka tomuto šťastiu v nešťastí získal malý tanečník veľa skúseností a možností rozvíjať ďalej svoj talent.

robo farkaš
Keď mal približne 13, dostal sa na sídlisko Kopčany, kde ho v jeho záľube podporovalo najmä Občianske združenie Ulita. Pomáhali mu zlepšovať sa a ukázali mu, že všetko je možné. Začali sa organizovať tréningy, battle a rôzne súťaže. To všetko na ulici.
„Určite chcem poďakovať Kristíne Ď. a Natálii O., ktoré mi pomohli rozbehnúť tanečnú skupinu T.L.O.B. (Talentovaní ľudia od Barnyho). Nakoľko sa detí nazbieralo viac, a bolo veľmi náročné organizovať tréningy vonku, dostali sme od pracovníčok z neziskového OZ SPDDD (Spoločnosť priateľov detí detských domovou možnosť trénovať v sále), za čo im tiež veľmi ďakujem.  A v neposlednom rade by som chcel poďakovať OZ Brána do života, ktorá nám poskytuje svoje priestory dnes, “uvádza Barny.

robo farkaš
T.L.O.B. vydržala približne 4 roky. Dnes je to tanečná skupina Slovakia Dance Group, ktorej úspešnosť stále rastie. Zažili  spoluprácu s takými ľuďmi ako  Dominika Mirgová či Laci Strike. Majú za sebou tanečné maratóny, kde získali umiestnenie, či benefičné koncerty, na ktorých tancujú hlavne z vďaky.
Robko momentálne spolupracuje aj s tanečnou skupinou S3T kidz, rozbieha projekt v spolupráci so študentskou televíziou Mc2, ktorý sa bude venovať ľuďom s podobným osudom. Mladým talentovaným ľuďom predierajúcim sa kade – tade.
„Odkaz, ktorý by som chcel nehať ľuďom je, nech sa nikdy nevzdávajú. Ja nie som profesionálny tanečník, preto sa snažím ďalej sa učiť a zdokonaľovať sa v tom, čo ma baví. Sám som to nemal ľahké, nevedel som čo a ako ďalej, nemal som možnosti. Preto chcem prostredníctvom televízie Mc2 pomáhať ľuďom s rozvíjaním ich talentu a ukázať i,m že to ide. Podporiť ich tak, ako iní podporovali mňa.“

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Ochrana osobných údajov: kliknite SEM.