INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Súťažíme o lístky! – december Malá scéna

Súťažíme o lístky! – december Malá scéna

Súťažíme s Divadlom Malá scéna o dva lístky na jednu zo šiestich divadelných hier podľa vlastného výberu.

Súťažná otázka: Na akej ulici sídli Petržalská plaváreň?

Odpoveď spolu s vaším menom a číslom predstavenia, ktoré chcete navštíviť pošlite najneskôr do 2. decembra 2016 na sutazimspn@gmail.com

Lístky budú pripravené v pokladni v divadla Malá scéna na meno + Petržalské noviny

1./ Hrdina západného sveta – 7.12.2016 (2 lístky)

2./ Maškaráda – 9.12.2016 (2 lístky)

3./ Othello – 13.12. 2016 (2 lístky)

4./ Panna Jana a Čajka – 15.12.2016 (2 lístky)

5./ Spoveď II. – 19.12.2016 (2 lístky)

6./ Najstaršie remeslo – 14.12.2016 o 19:00 (2 lístky) – POZOR! – toto predstavenie premieta NOVÁ SCÉNA

Viac o jednotlivých predstavenia ale aj ďalšej ponuke Malej scény sa dozviete z jej decembrového programu.

PROGRAM – december 2016

John Millington SYNGE - Hrdina zapadneho sveta
John Millington SYNGE – Hrdina zapadneho sveta

07.12., streda 19:00, 110 min. s prestávkou

John Millington Synge – HRDINA ZÁPADNÉHO SVETA
Írska bláznivá komédia z prelomu 19. a 20. storočia, akoby napísaná na Slovensku a dnes. Hrdinom je ten kto porušuje desatoro a zákony republiky. Poctivý občan je považovaný za hlupáka. Divadlo sa môže začať.

Účinkujú: Ondrej Kaprálik, Judita Hansman, Michal Ďuriš, Anna Nováková, Dušan Kaprálik, Andrej Kováč, Miroslav Málek, Júlia Palková

Réžia: Štefan Korenči

Vstupné: 10 €/ 5 € ( dôchodcovia, študenti a ZŤP)

 gabriela

08.12., štvrtok 19:00   

Vernisáž výstavy GABRIELY  MEDVEĎOVEJ

Gabriela Medveďová sa venuje maľbe, objektom a inštaláciám, ktoré sú založené na hre svetla a tieňa. V maliarskej tvorbe sa koncentruje na geometrické tvary – kruh, štvorec, bod a líniu, ktoré v opakovaní a v minimalizme chápe ako elementy poriadku vesmíru. Abstraktné obrazy založené prevažne na žiarivých, metalických, fluorescenčných farbách svietiacich v tme s častým používaním zlatej a striebornej v istých fragmentoch evokujú obdobie secesie.
Hudobným hosťom je Silvia Josifoska, patrí medzi najvýraznejšie tváre slovenskej hudobnej scény. Dominantou jej repertoáru je blues, ale nájdeme v ňom aj soul…, funk, rock, či jazz. Niekedy vás zavedie do melancholických, lyrických balád a rovnako i do dravých rytmov funkovej, či latinskoamerickej hudby.

Kurátorka výstavy: Barbara Brathova

Hudobný program: Silvia Josifoska & Blues Laboratory ( Silvia Josifoska -spev, Ivan Tomovič -gitara, loops, Stefan Pišta Lengyel – gitara, stomp box)

Vstupné: 3 €

 maskarada

09.12., piatok 19:00, 90 min., bez prestávky

Michal Jurievič Lermontov – MAŠKARÁDA

Vášnivá ruská dráma o láske, žiarlivosti a pomste.

Maškaráda zobrazuje prostredie petrohradskej smotánky, ktorá trávi čas bezuzdnými zábavami, hazardnými hrami, či milostnými avantúrami. Hlavná postava, bývalý náruživý hráč, Arbenin však svetom mravnej lability, honby za peniazmi, titulmi a mocou, z vlastnej skúsenosti pohŕda. Chcel by skoncovať so svojou búrlivou, hriešnou, ba až zločinnou mladosťou – túži viesť pokojný rodinný život s mladučkou, krásnou Ninou, ktorú si vzal za manželku. Osudná náhoda na maškarnom plese však spôsobí nedorozumenie, nedorozumenie splodí klebetu, a tú každý využije vo svoj prospech. Arbenin začne Ninu podozrievať z nevery a démoni minulosti sa vracajú…

Účinkujú: Michal Jánoš, Monika Stankovičová, Marián Viskup, Anna Nováková, Gregor Hološka/Daniel Ratimorský, Lukáš Pelč, Erik Peťovský/Cyril Žolnír, Kristína Grolichová, Bronislava Kováčiková, Petra Malatincová, Sylvia Mannová, Klára Mockovčiaková, Zuzana Šuvadová, Alexandra Urbanová, Ondrej Bortlík, Brian Brestovanský, Matúš Mihálik                  

Réžia: Anton Korenči 

Vstupné: 10 €/ 5 € ( dôchodcovia, študenti a ZŤP)

 

10.12., sobota, 17:00                                                 

MEDZINÁRODNÝ DEŇ ĽUDSKÝCH PRÁV – UDEĽOVANIE CENY JÁNA LANGOŠA

Nadácia Jána Langoša každoročne oceňuje ľudí, ktorí preukázali občiansku odvahu pri obhajobe ľudských práv, práv menšín, alebo pri obhajobe demokratických hodnôt v spoločnosti. Doteraz sa nositeľmi Ceny Jána Langoša medziiným stali: knieža Karel Schwarzenberg, Anton Srholec, Silvester Krčméry, ale aj tibetstký duchovný vodca dalajláma.

 19:00

 Ľuba Lesná – SUPY VERZUS KLARINET

Scénické čítanie hry

Dokumentárna hra Ľuby Lesnej je založená na skutočnej udalosti, ktorej hlavným hrdinom je osemnásťročný klarinetista Hartmut Tautz z bývalej NDR (Nemeckej demokratickej republiky). Ten sa v auguste 1986 v snahe žiť v slobodnom svete rozhodol ilegálne utiecť cez Bratislavu Petržalku do Rakúska.   Po prekročení slovensko – rakúskej hranice ho ale dostihli strážne psy, ktoré ho dohrýzli. Zraneniam Tautz podľahol.

Hra si kladie otázku, či sa dostatočne venujeme zločinom komunizmu, alebo sme voči nim ľahostajní. Nakoľko nepotrestanie vinníkov z čias totality ovplyvňuje našu prítomnosť? A vôbec, nastal už čas, keď sa dozvieme pravdu o týchto nepotrestaných zločinoch?
Hrajú:
Judita Hansman, Rasťo Piško, Anna Nováková
Réžia:  
Ľuba Lesná

Vstupné:  5 €

othelo

13.12., utorok 19:00, 90 min. bez prestávky

William Shakespeare – OTHELLO

Slávna Shakespearova tragédia o sile slova a manipulácii, o predsudkoch a neznášanlivosti a o láske, ktorá vraždí. Leto na Cypre. Záhrada. Svadba úspešného generála Othella, muža na vrchole síl, moslima v službách Benátskej republiky s pôvabnou, mladou kresťanskou Desdemonou. Do krvi urazený Jago, namiesto ktorého vymenoval generál do funkcie svojho námestníka mladého, neskúseného Cassia. Jagova opitá žena Emília. A napokon, nezvaný hosť: prostitútka Bianca, ktorá miluje Cassia. Na začiatku je Slovo a to Slovo sa Skutkom stane. Svadobná cesta sa môže začať…       

Účinkujú: Michal Ďuriš, Adela Mojžišová, Igor Adamec, Lenka Košická, Přemysl Boublík, Martina Majerníková                             

Réžia: Štefan Korenči                                                                                                                            

Vstupné: 10 €/ 5 € (dôchodcovia, študenti a ZŤP)

                                          

15.12., štvrtok 19:00, 130 min. s prestávkou

 Stefan Canev – PANNA JANA A ČAJKA (komédia a monodráma)

Dve jednoaktovky „Druhá smrť Jany z Arcu“ a „Peklo-to som ja“ bulharského autora spojené do jedného predstavenia. 

Komédia o Panne Jane je hra kde sa stretne herečka, kat a boh v jednej cele. Tešiť sa môžete na mnoho komických situácií, na texty piesní od Ľubomíra Feldeka, hudbu Miloša Janouška a spev Mirky Partlovej. Druhá jednoaktovka má naopak výrazne dramatický až tragický nádych. Uvidíte hereckú kreáciu Judity Hansman, v postave herečky, ktorej výrazne ovplyvnil život minulý režim.

Účinkujú: Judita Hansman ,Mirka Partlová, Miroslav Málek, Andrej Kováč

Réžia:  Štefan Korenči

Vstupné: 10 € / 5 € ( dôchodcovia, študenti a ZŤP)

 spoved

19.12., pondelok, 19:00    

Ján Korec – SPOVEĎ II. / CONFESSION II.

Inscenácia divadelnej skupiny DIVADLO BEZ ZÁBRAN pri Malej scéne STU na motívy piatich reálnych životných osudov.

Spoveď II. vytvára priestor na to, aby 5 ľudí vyrozprávalo svoj životný príbeh. Pochádzajú z rôznych prostredí, majú rozdielne vzdelanie, diverzné hodnoty, odlišné pohľady na realitu okolo seba. Navzájom sa poznajú krátky čas. Všetci prežili vo svojom živote niečo zlé, niečo s čím sa ťažko zmieruje a je ťaživé. Niektorí nedokázali o svojom trápení hovoriť roky. Javisko sa stáva priestorom, kde sa chcú vysporiadať so svojim osudom. Hra Spoveď II. má predovšetkým arteterapeutický význam. Vyrozprávanie vlastného životného príbehu, priznanie si chyby a zlyhania, je významným krokom v procese sebauzdravovania. Spoveď II.  ponúka diapazón výpovedí, ktoré obviňujú z neľahkého osudu seba, iných, spoločnosť, štát. Umožňuje divákovi si vytvoriť vlastnú predstavu o sociálnopatologických javoch, ktoré sa týkajú každého z nás.

Divadlo Malá scéna STU spolupracuje s amatérskou divadelnou skupinou od roku 2011. Hra Spoveď II., je inšpirovaná problematikou bezdomovectva a týraných žien, vytvára priestor pre sebarealizáciu mentálne a telesne znevýhodneným.

Scenár: Ján Korec, Účinkujú: Marek Machata, Lucia Baginová, Jozef Cigánik, Mária Kullačová, Lucia Frisová, Broňa Korec Terenová

Réžia: Štefan Korenči

Vstupné: 6 €

 

20:00  ODEV S PRÍBEHOM

 Ateliér Libuše Brno pod vedením Libuše Buchtovej, uvedie v priestoroch divadla Malá scéna v spolupráci s Divadlom bez zábran módnu prehliadku spojenú s predajom odevov, kde kreativita a vtip premení  obnosený kus oblečenia na módny kúsok s novým, pútavým príbehom..

 Niekto známy raz povedal: „Móda nie je iba oblečenie, móda je na ulici, súvisí s našimi nápadmi, s tým, ako žijeme a s tým, čo sa vôkol nás deje“ Skrátka, móda má tiež svoj príbeh..

 

21.12., streda 19:00 

VOĽBY 2020: Gágaji, táraji a prďúsi!!

Bláznivý futuristický politický kabaret postavený na absurdnom humore Kopytovcov, v ktorom ožívajú známe politické postavičky prichádzajúce vo voľbách 2020 zachrániť Slovensko.

Účinkujú: Sáva Popovič, Ľudovít Jakubove – Mravec, Ivo Hlaváček a ďalší.     

Vstupné: 15 €

 

Zmena programu vyhradená!

Divadlo Malá scéna STU, Dostojevského rad 7, 811 09 Bratislava

pokladnica: 02/204 200 20,10  pokladnica@malascena.sk

Pokladnica otvorená pondelok – piatok 10.00-18.00 a hodinu pred predstavením

www.malascena.sk

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky