INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Prieskumy v utajení

Prieskumy v utajení

V historickej pamäti pretrváva spomienka na prvého prezidenta Československa, ktorý vraj občas ušiel svojim osobným strážcom, aby sa na vlastné oči, bez politickej suity a inštalovaných pritakávačov, presvedčil o reálnom živote obyčajných ľudí. Rekognoskáciu nálad občianstva robil T.G. Masaryk v prestrojení pred sto rokmi.

Čas naozaj letí. Dnes by sa to nášmu prezidentovi nemohlo stať. Ochota by azda aj bola, ale v prvom rade by mu v tom zabránila jeho bdelá ochranka. A potom má iné starosti, či už ide o ponuky budovať základne NATO na našom území, kritiku práce visegrádskej štvorky alebo iné, dobrovoľné aktivity.

Nášho prezidenta sa v prestrojení asi nedočkáme, ale občas by tak mohli urobiť páni ministri. Napríklad minister zdravotníctva, na ktorého si občan pri zháňaní nedostupného  lieku škrípajúc zubami spomenie vždy. V jednom prípade dokonca sedemkrát za sebou. Toľkokrát totiž vkročil občan do lekárne, aby dostal zápornú odpoveď. To všetko v hlavnom meste, ktoré by malo byť výkladnou skriňou štátu. Pripomenulo to občanovi časy socializmu, kedy tiež všetko bolo, ale za určitých špecifických podmienok a nie pre každého.

V jednej lekárni dostal občan radu napísať žalobu na štát, pretože pani magistru už nebaví stále vysvetľovať, prečo ten liek nemôže ubolenému človeku poskytnúť ihneď. Do dvadsaťštyri hodín musíme liek na predpis pacientovi zabezpečiť. Na to je zákon, prezradila známu vec. V podobnej línií sa niesli rozhovory aj v ďalších lekárňach. Keď nebola medicína, bola aspoň ochota komunikovať, ktorá však občana chorľavého nevylieči. Toho viac ako problémy s rozpadávajúcou sa úniou zaujíma, či prežije ďalší týždeň.

Prečo každá slovenská vláda v oblasti zdravia občanov ignoruje Ústavu, ktorá deklaruje právo každého na ochranu zdravia, voličom nikto nevysvetlí. Latentné zvyšovanie doplatkov za niektoré lieky, vyraďovanie inovatívnych liekov z kategorizácie a tým znižovanie efektu liečby, určite nie sú prejavom lásky štátu k svojim občanom. A to nehovoríme o kšeftovaní s liekmi. Chamtivci využívajú čas, ktorý im veľkodušne poskytuje spomalený politicko-administratívny kolos, aby k svojim amorálnym ziskom ešte nejaké to euro pridali. Čo tam po človeku.

Tak si myslím, že ministerské inkognito sa neujme. Lepšia ako jeden prieskum, je kopa jalových rečí. No nie, páni?

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky