INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Babička, dedko, rozprávaj!

Babička, dedko, rozprávaj!

Začínate už pomaličky rozmýšľať nad darčekmi pod stromček? Hoci sú fotoknihy stále hitom, čo skúsiť niečo nové? Dve úžasné knihy slúžiace na zaznamenávanie spomienok babičiek a dedkov od detstva až po súčasnosť. Babička, prípadne dedko môžu sami alebo s pomocou rodiny vyplňovať knižky a odpovedať tak na celý rad šikovne vybratých otázok. Napríklad – čím chceli byť, keď boli malí, akí boli ich rodičia a prarodičia, kde sa hrali, kedy sa stretli babička s dedkom ako budúci manželia, čo spolu zažili, ako vnímali jednotlivé spoločenské udalosti, čo všetko sa podľa nich zmenilo dnes oproti časom ich mladosti…
Knižky pomôžu zachytiť a uchovať rodinnú históriu, čo je samo o sobe veľmi hodnotné.
Spomínanie je navyše pomerne zábavná činnosť a babička, resp. dedko pri tom môžu mať pocit sebanaplnenia spojený s príjemným vedomím, že sa o ich životný príbeh rodina zaujíma. Pre celú rodinu sa zasa knižky môžu stať cenným pokladom. Vo vnútri kníh sú dobové obrázky a fotografie, ktoré pomáhajú prebúdzať spomienky, ale je tam aj dostatok priestoru na pridávanie vlastných fotografií.

kniha, seniori
kniha, seniori

Tieto otvorené knižky, do ktorých sa dá zapisovať, sú sviežim a originálnym nápadom z dielne Moniky Kopřivovej. „Najväčšiu radosť mám z toho, keď sa dozviem, ako kniha inšpirovala konkrétnu babičku alebo dedka na zachytenie svojich spomienok a ako tým potešili celú rodinu,“ hovorí autorka.
Obe knihy majú poctivé spracovanie, väčší formát pripomínajúci historické albumy a kvalitný papier s vysokou gramážou.
Autorka PharmDr. Monika Kopřivová sa zaujíma o život seniorov a medzigeneračné vzťahy. V Českej republike se jej knihy stali bestsellerom.
Vydavateľstvo Ikar je exkluzívnym distribútorom uvedených kníh v SR.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201