INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Akty a aktivisti

Ozbrojený svet neutráca iba peniaze. Utráca pot robotníkov, génia vedcov, nádeje detí. Americkú armádu vraj nálety proti džihádistom stoja 10 miliónov dolárov denne. Koľko stojí hra na vojnu vo forme cvičení nemôže zrátať nik, iba ak zbrojárske klany, ktoré z konfliktov profitujú od prvého do posledného výstrelu. Akákoľvek misia, tak sa totiž ozbrojený boj v cudzej krajine taktne nazýva, môže byť protiútokom, ktorým sa podľa G. K. Chestertona začína každá vojna.
Zaslúžilí ani rozporuplní nositelia Nobelovej ceny za mier, z ktorých mnohí by skôr mali byť na čiernej listine ako v roli mierotvorcu, žiadnemu ozbrojenému konfliktu nezabránili. Ocenenie podľa testamentárneho zakladateľa patrí osobnostiam, ktoré sa zaslúžili o prínos pri spolunažívaní medzi národmi, o znižovanie stavu armád a organizovanie mierových podujatí. Znižovať počty armád sa jedincom vo vystresovanom svete zrejme nepodarí, oveľa väčšia šanca sa však črtá pri organizovaní mierových aktov. Aktivistov máme na Slovensku neúrekom. Gejovia, lesby, bisexuálni, transrodoví či intersexuáli majú svojich apologétov, o problematike počujeme a čítame denne. Dúhové pochody za ľudské práva sa stali pojmom pre všetkých, ktorí požadujú pochopenie, akceptáciu a zrovnoprávnenie. Čím viac pochodov, tým lepšie a koniec koncov, nemašírujú len LGBTI ľudia. Národný pochod v roku 2015 Slovensko za život! zvoláva masy chrániť každý ľudský život a rodinu v  slušnom predstihu. Cirkevný mlyn melie s intenzitou a vytrvalosťou hodnou buldoga.
Človek má občas plné zuby homosexuálov i svätých mužov v sutanách. Čo keby tak ľudskoprávni aktivisti na jednej i druhej strane svoje, nepochybne skvelé organizačné schopnosti a financie využili na pochod proti misiám, provokujúcim manévrom a vyhláseniam politikov hroziacim vrhnúť svet do zabíjania bez rešpektovania akejkoľvek odlišnosti a práva na život?

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky