INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Staroba je výzva

Staroba je výzva

Október bol už chladnejší, no hýril pestrými farbami. Práve v tomto mesiaci si pripomíname jednu z najvzácnejších cností, ktorá môže byť zrodená v duši človeka. Je ňou úcta k starším. Úcta k tým, ktorí tvrdo pracovali, aby sa nám žilo lepšie. Staroba je výzva. Pripomína nám, aby sme nestrácali čas a jeden druhému práve teraz povedali milé slovo, že sa máme radi. Starnutie prichádza pomaly, nenápadne. Tak ako sa končí leto a začína sa jeseň. Nedá sa tomu vyhnúť. Sem-tam niečo bolí, objaví sa vráska, skôr či neskôr obelejú vlasy. Človek sa ocitne v jeseni života a v spomienkach sa obzerá do minulosti, je krásny podľa múdrosti, čo sa mu zračí v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov a cenných skúseností, keď ponorí sa v rozhovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý.

Každý malý chlapec bude raz aj dedko. Každé dievča bude raz babka. Starší ľudia si zaslúžia úctu, prejavme im ju, pretože nám ešte vždy majú čo dať. Človek sa učí celý život. A najlepším učiteľom sú jeho najbližší. Rodina. Rodičia či starí rodičia. Nikdy na nich nesmieme zabudnúť. Nikdy. A nepripomínať si ich iba v jeden deň alebo v jeden mesiac, ale každý deň v roku.

Pri príležitosti Mesiaca úcty k starším si Slniečka – piataci z našej Materskej školy Holíčska 30 pripravili a predviedli program, ktorý pod vedením pani riaditeľky a pani učiteľky Katky premenili na nezabudnuteľný zážitok pre svojich starých rodičov. Účasť bola veľká, vystúpenie si nenechali ujsť ani rodičia našich škôlkarov či ich súrodenci, tety, ujovia. Deti zaspievali pesničky, zarecitovali básničky, zatancovali, poďakovali a veru nejedno oko neostalo suché. Táto trieda zvládla svoju vďaku a úctu podať bezchybne.

Prostredníctvom PN sa chceme vystupujúcim deťom, pani riaditeľke a pani učiteľke Katke veľmi poďakovať za príjemný zážitok, na deťoch bolo vidieť, že ich to nesmierne baví a majú z toho radosť.

… Vy milí starí rodičia, majte na pamäti, že: „Na svete je vždy niekto, kto vás potrebuje a pre koho sa vám oplatí žiť, minimálne pre vaše vnúčence.”

Želáme vám pevné zdravie, veselú myseľ, veľa úsmevu, elánu a radosti zo života.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416