INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Krst cédečka roztancoval Zrkadlový háj

Krst cédečka roztancoval Zrkadlový háj

Cédečko, ktoré nedávno krstili v DK Zrkadlový háj, určite nebude kraľovať svetovým hitparádam, ani svojmu vydavateľovi nezarobí milióny. Ale roky ho budú počúvať a spolu s ním si pospevovať stovky petržalských seniorov milujúcich slovenskú ľudovú pieseň. Spevácky súbor Melódia pri príležitosti svojich 10. narodenín vydal už druhé CD. Je na ňom 20 ľudoviek, ako napríklad Orava, Orava, V hornom konci, Zahraj Cigán či Když jsem šel z Hradišťa. Tie, ale aj veľa ďalších piesní zaznelo v DK Zrkadlový háj v októbri, keď súbor svoj hudobný nosič predstavil publiku pozostávajúcemu zväčša zo svojich rovesníkov. Krstným otcom bol starosta Vladimír Bajan, ktorý CD posypal krehkými lupienkami marhuľových kvetov. Mali pripomenúť, že Petržalka bola nie tak dávno široko-ďaleko známa svojimi rozsiahlymi marhuľovými sadmi.

Petržalským seniorom – 14 speváčkam a 6 spevákom a hudobníkom – prišli k jubileu zablahoželať súbor Senior Račan a Slovácky krúžek a Skaličané z Bratislavy. A tak sa podujatie vlastne zmenilo na festival ľudovej piesne, na ktorom jeho aktéri prezentovali nielen svoje hlasy, ale aj nádherné ľudové kroje a Skaličané dokonca zatancovali verbung! Keď desiatky účinkujúcich zišli z pódia a vo foyer zasadli k ešte teplým oškvarkovým pagáčikom a iným dobrotám zapíjaným lahodným vínkom, rozpútala sa ozajstná veselica. Spievalo sa, tancovalo, spomínalo. Čo tam po barlách a paličkách, o ktoré sa nejeden z prítomných opieral… Dôležité je srdce, ktoré do svojho koníčka dávajú!

seniori densuju - krst CD melódia

„Veru, mňa drží spev pri sile. Vďaka nemu sa dostanem medzi ľudí,“ zdôveril sa najstarší člen Melódie 87-ročný Ján Bachna. Vyše pol storočia šiel životom s milovanou manželkou, keď však pred siedmimi rokmi zomrela, bál sa, že bude trpieť samotou. Jeho hoby mu to však nedovolilo. „A môj muž si ešte aj v spánku spieva,“ s úsmevom ťapla po pleci svojho životného partnera Anastázia Škvareninová. Okrem nich chodia do súboru aj manželia Anna a Ondrej Krumpelovci. Spievajúce páry nie sú zasa až takou samozrejmosťou, preto ich hodno spomenúť.

gitara, stetson, mikrofón, senior

Podnetom na vznik Melódie bol pred 12 rokmi 1. ročník krajskej prehliadky speváckych súborov v Petržalke, ktorý pripravila Jednota dôchodcov Slovenska (JDS). „Na hanbu sveta my sme súbor nemali. Ako hostiteľa nás vtedy zachránili z klubu dôchodcov na Osuského a Domova 3. veku na Poloreckého. A predstavte si, vyspievali si 3. miesto!“ spomína predsedníčka petržalskej JSD Valéria Baluchová. Vraj práve vďaka nej o dva roky štartovala na prehliadku už aj Melódia pod vedením Zora Tichého. Dirigentskú paličku po ňom prevzala Mária Winkláreková a drží ju spoľahlivo dodnes. Súbor vystupuje na akciách pre jubilantov usporiadaných mestskou časťou, na Dňoch Petržalky, koledami navodí vianočnú atmosféru už tradične na decembrových rokovaniach miestnych poslancov, ale aj v seniorských petržalských zariadeniach.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky